Styl ten bywa wymagający, dla jednych stanowi ideał, dla innych pogranicze kiczu i przesady. Oznacza to, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do tego stylu, aby nie doprowadzić do groteski. Jednak jeśli będziemy pamiętać o podstawowych cechach, wybór dodatków do naszego mieszkania będzie już stanowić dla nas pewien rodzaj zabawy, a nie przekleństwo.
Pamiętajmy, że w elementach wystroju glamour bez problemu powinniśmy znaleźć blask oraz stylowe meble. W stylu glamour nie trzeba się ograniczać jedynie do jednego koloru, a jednak istnieją w nim pewne preferencje.
Dobrze jest wybrać trzy podstawowe barwy w danym pomieszczeniu i nie wychodzić poza nie, aby nie przesadzić. Bardzo często wnętrza organizuje się w tonacji czerni i bieli z dodatkami srebrnymi, w ostatnim czasie karierę robi zieleń ze złotem. W 2020 roku ogłoszono, że na uwagę zasługują również odcienie typu candy nudes, czyli pudrowe (m.in. Rose Tan, Peach Nougat, Almond Oil), mające na celu ocieplenie wnętrza. Na poniższym zdjęciu przykład różnych kształtów poduszek, również charakterystycznych dla tego stylu, zajmujących kanapę.
Cechą wyróżniającą wnętrza glamour jest wszechobecny blask. Refleksy odnajdziemy w zasadzie wszędzie – błyszczące tkaniny, srebrne naczynia, kryształowe żyrandole, cyrkoniowe figurki. Ostatnio preferowane jest, by wykończenia posiadały złotawy odcień, np. na kubkach, poduszkach czy meblach. Refleksy dają również lustra, które dodatkowo rozjaśnią i powiększą przestrzeń. Z tego względu powinny pojawić się w każdym pomieszczeniu (np. w sypialni przy toaletce, w przedpokoju).
>> Zobacz też: Salon w stylu glamour – 5 dekoracji, które musisz mieć
Powinny cechować się odmiennym wyglądem. Poniżej na zdjęciu przedstawiamy szezlong, kojarzący się z latami 20. w srebrnej, mocno połyskującej odmianie, oraz granatową kanapę ze złotymi wykończeniami, a także złoty stół, wyglądający na dość toporny, o nietypowym kształcie. Obrazy zawierające designerskie materiały przypominające hafty dopełniają efektu. Nie ulega wątpliwości, że prostota (warto zauważyć, że prócz obrazów wnętrze nie posiada żadnych innych dodatków) wspaniale dopełnia się z nowoczesnymi meblami:
Bardzo często dobierane są również dodatki srebrne, np. figurki, świeczniki, wazony, które obsypywane są dodatkowo białym lub srebrnym brokatem, niekiedy oklejone cyrkoniami. To również okazja, aby na święta zmienić wystrój domu – na Boże Narodzenie wystawić w pomieszczeniu aniołki w podobnej tonacji, a podczas Wielkanocy – jajka, baranki i króliczki. Elementy te powinny być dobrej jakości, ponieważ te wyglądające sztucznie lub tanio będą psuć efekt nowoczesności i blasku. Nie przesadzajmy również z ich ilością.
Na uwagę zasługują wszystkie, które dają połysk, szczególnie aksamity i jedwabie. Pojawiają się także puchate dywany, welury czy narzuty, imitacje owczych skór, najczęściej w odcieniach kremowych, ale także różowe i niebieskie (w salonie to konieczność!). Jeśli przestrzeń na to pozwala, warto pomyśleć o okrągłych pufach. Wszelkie poduszki i materiały pomimo swoich błyszczących elementów powinny posiadać prosty, niewyszukany wzór. Zrezygnujmy z rolet i żaluzji, a na ich miejsce wybierzmy ciężkie zasłony lub gęste firanki.
Styl glamour nie jest tak ciężki i przytłaczający, jak to wygląda na pierwszy rzut oka, a dobór dodatków to raczej frajda, a nie problem. Pamiętając o podstawowych zasadach możemy dobrać wszystko, co nam się spodoba. Wiele sklepów oferuje podobne błyskotki, stawiając właśnie na ten styl i ułatwiając nam wybór.