Domowa biblioteka w stylu glamour

Domowa biblioteka w stylu glamour
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o domowej biblioteczce – miejscu, gdzie mogą zbierać, a przy okazji też prezentować, swoje ulubione książki i wracać do nich w wolnych chwilach. Rosnącym uznaniem cieszą się biblioteki w stylu glamour. 

W większości domów książki są porozrzucane po całym mieszkaniu, po wielu półkach i szafkach. W efekcie dość trudno znaleźć tytuł, którego aktualnie szukamy. Biblioteczka rozwiązuje ten problem, a dodatkowo stwarza możliwość ciekawej aranżacji wnętrza. Zwolennicy elegancji i ekstrawagancji powinni się zainteresować biblioteczką w stylu glamour. 

Stwórz przestrzeń dla siebie i bliskich

Osoby, które posiadają domową biblioteczkę zapewne nie mogą się bez niej obyć. Nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby poświęcić na bibliotekę osobny pokój lub piętro. W domowych warunkach najczęściej wystarczy większy regał, który pomaga utrzymywać porządek w posiadanych książkach.

Dodatkowo może być ciekawym elementem wystroju salonu czy sypialni. Przy bardzo różnorodnej ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych, można z łatwością dobrać mebel pasujący do stylu obowiązującego w mieszkaniu oraz indywidualnych preferencji. Domowa biblioteczka pomoże zgromadzić ulubione książki wszystkich domowników. Znajduje się w niej zazwyczaj wszystko, od bajek po reportaże, przewodniki i beletrystykę.

Biblioteczka w salonie jest często pretekstem do rozmowy o ciekawej książce oraz miejscem spotkań. Stanowi reprezentacyjny punkt domu, więc warto przemyśleć, jak ma dokładnie wyglądać. Współcześni architekci i projektanci wnętrz doradzają wybór ponadczasowych, prostych regałów, wykonanych z wysokiej jakości drewna lub jednolitych tworzyw sztucznych. Zapewnią duże możliwości dekoracji przestrzeni, a sam mebel będzie trwały i wytrzymały na obciążenie.

Jak stworzyć domową biblioteczkę?

Proces tworzenia domowej biblioteczki najlepiej zacząć od wyboru miejsca, gdzie stanie regał na książki. Wybór przestrzeni pozwoli określić maksymalną wysokość, szerokość oraz głębokość mebla, tak żeby nie utrudnił poruszania się po pokoju. W domowych biblioteczkach lepiej sprawdzają się płytkie regały, na których zmieści się jeden rząd książek.

W przypadku małych zbiorów będzie to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu wszystkie tytuły będą od razu widoczne. Jeśli domowy księgozbiór jest wyjątkowo duży, można pomyśleć nad głębszym regałem, w którym zmieszczą się dwa rzędy książek. Przed udaniem się do sklepu warto się zastanowić czy biblioteczkę chcemy wyposażyć także w wygodny fotel lub kanapę. Jeżeli tak, to trzeba to przewidzieć w rozkładzie pokoju.

Dobrym pomysłem jest zaznaczenie na podłodze taśmą malarską planowanego położenia regału i dodatkowych mebli. Pozwoli to sprawdzić, ile zostanie miejsca i czy będzie możliwe wygodne przemieszczanie się. Ciekawym rozwiązaniem mogą być wiszące półki, które nie zabierają przestrzeni na podłodze. Po podjęciu decyzji wystarczy udać się do sklepu i wybrać najbardziej pasujące meble. W przypadku nietypowego pomysłu lub nieregularnego kształtu pokoju można pomyśleć o specjalnym regale robionym na wymiar u stolarza.

Pomysły na bibliotekę glamour

Biblioteczka w stylu glamour wyróżnia się lekką konstrukcją, zazwyczaj wykonaną z metalu i szkła, które są jednocześnie trwałe i bardzo przystępne cenowo. Doskonale wpisują się w estetykę minimalizmu oraz współczesny styl. Szkło odbija światło i optycznie powiększa przestrzeń, więc księgozbiór nie będzie sprawiał wrażenia przytłaczającego. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w salonie.

Odpowiednio dobrany regał pomoże uporządkować posiadane książki, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na ład w całym domu lub mieszkaniu. Regał na książki to ważny element dekoracji wnętrza, który określa styl całego pokoju. Szeroki wybór mebli sprawia, że obecnie każdy z łatwością znajdzie model, który najbardziej odpowiada jego indywidualnym wymaganiom i podkreśla atuty danej przestrzeni. Regały wykonane z drewna lub wysokiej jakości metalu doskonale będą się prezentowały zarówno w nowoczesnym, minimalistycznym stylu skandynawskim, jak i cieplejszym stylu romantycznym. Styl glamour jest rozwiązaniem dla osób, które chcą połączyć elegancki szyk z odrobiną luksusu i wytworności. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*