Duże obrazy i nowoczesne dekoracje we wnętrzach

Duże obrazy i nowoczesne dekoracje we wnętrzach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracje w domu są tak samo ważne, jak pozostałe elementy wystroju wnętrza. Dodatki i akcesoria w pomieszczeniach tworzą klimat i wyjątkową atmosferę. Można powiedzieć, że to dekoracje wpływają na styl, w jakim urządzony jest pokój. Nowoczesne ozdoby, gadżety i dzieła sztuki w salonie czy sypialni to bardzo interesujący i oryginalny akcent w wystroju. Zobacz, jakie ciekawe dekoracje możesz wprowadzić do swoich wnętrz. 

Obrazy do salonu  

Każdy salon zyska bardzo wiele uroku oraz stylu, jeśli pojawią się w nim obrazy. Nawet, jeśli nie będą to oryginały Banksy’ego czy Beksińskiego, dzieła sztuki wprowadzą do wnętrza lekko bohemiczny sznyt, który zdecydowanie doda klasy wystrojowi. Nieważne, jaki masz gust i który nurt w malarstwie najbardziej do Ciebie przemawia, możesz wybrać obrazy takie, jakie Ci się po prostu podobają. Mogą to być reprodukcje najbardziej znanych dzieł Picassa czy Dalego, ale też bardzo oryginalne duże obrazy z galerii Bimago. Tego typu ozdoby zapełnią pustą przestrzeń ścian i sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i bardziej przyciągające. Chłód gołych, jasnych ścian przypomina wnętrze urzędu czy szpitala, a tego efektu we własnym domu, a zwłaszcza w salonie, chyba każdy chciałby uniknąć. Dzięki obrazom na ścianach salon stanie się ciepły, elegancki i szykowny, malowane na płótnie dzieła nie tworzą w pomieszczeniu wrażenia taniości i kiczu, jak może to mieć miejsce w przypadku innych dekoracji, jeśli się z nimi przesadzi. 

Obrazy w przestrzeni biurowej   

Biuro i przestrzeń wspólna dla pracowników powinny kojarzyć się z ciepłem, przyjemną atmosferą oraz nowoczesnością. Przestrzeń biurowa nie może być zbyt chłodna, ponieważ wpływa to negatywnie na nastrój i morale pracowników. Po raz kolejny – unikaj “szpitalnego” wystroju, postaw raczej na oryginalne akcenty w aranżacji. We wnętrzu biurowym nie powinno zabraknąć żywych roślin oraz obrazów. Idealne propozycje dzieł stuki do biura znajdziesz na stronie internetowej https://www.bimago.pl/obrazy/3d.html. Obrazy wykonane w technice 3D nadadzą ciekawy wygląd przestrzeniom pracowniczym oraz strefie relaksu. Sprawią, że wnętrze stanie się bardziej interesujące, a przebywanie w nim będzie przyjemniejsze. Kreatywny wystrój wnętrza może mieć także inspirujący wpływ na pracowników, dlatego warto poświęcić trochę czasu i uwagi na to, by aranżacja wnętrza była wyjątkowa. 

Obrazy do domu  

Poza salonem jest jeszcze wiele miejsc w domu, w których mogą zawisnąć przepiękne obrazy na płótnie. Przedpokój jest zazwyczaj miejscem, w którym brakuje polotu. Jest to pomieszczenie urządzone zazwyczaj raczej oszczędnie i mało finezyjnie. Rzeczywiście, mało kto chce zaprzątać sobie głowę szukaniem oryginalnych inspiracji na urządzenie korytarza. Jeśli jednak na ścianie w przedpokoju zawiśnie obraz, cały charakter wystroju zostanie przez niego zdefiniowany i odmieniony. Jadalnia to również miejsce, które może zyskać bardzo dużo uroku i ciepła dzięki dziełom sztuki. W tym pomieszczeniu nie tylko obrazy, lecz także ozdobna zastawa, misy i rzeźby doskonale spełnią swoje zadanie. Sztuki nie powinno zabraknąć także w sypialni. Abstrakcyjne obrazy, które możesz kupić na stronie https://www.bimago.pl/obrazy/abstrakcje.html świetnie dopełnią wystrój tego intymnego pomieszczenia i nadadzą mu jeszcze bardziej klimatyczny charakter. 

Fot. Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*