Jak praktycznie urządzić biuro?

Jak praktycznie urządzić biuro?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praktycznie urządzone biuro wpływa pozytywnie na komfort pracy. Przeczytaj, jak zoptymalizować przestrzeń biurową, aby być bardziej produktywnym i cieszyć się lepszym samopoczuciem. 

Warto stworzyć przestrzeń, która zagwarantuje Tobie i Twoim pracownikom optymalne warunki pracy. Odpowiednia ergonomia pracy biurowej w dłuższej perspektywie przełoży się na większą wydajność oraz lepsze samopoczucie wszystkich zatrudnionych osób. 

Aranżacja biura

Przede wszystkim warto postawić w biurze na naturalne, łagodne dla oczu kolory, które nadmiernie nie rozpraszają podczas pracy. Tworząc prywatne biuro w domu, dostosuj je do własnych potrzeb i upodobań. Jeśli planujesz w gabinecie przyjmować klientów czy kontrahentów, to warto, aby przestrzeń prezentowała się elegancko, podkreślając w ten sposób Twój profesjonalizm. Najlepiej by było, gdyby strefa do pracy była przestronna, cicha i odpowiednio oświetlona. Przytulności w biurze dodadzą rośliny doniczkowe, plakaty lub obrazy. 

W trosce o Twój kręgosłup 

Praca w trybie siedzącym, która nie jest odpowiednio zbalansowana przez zdrowy styl życia i aktywność sportową, może prowadzić do występowania częstych bólów kręgosłupa. Warto zainwestować w fotele nowoczesne, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach pracujących w systemie desk sharingu i co-workingu. Krzesło powinno umożliwiać szeroki zakres regulacji oraz ergonomiczne oparcie, które będzie obligować do zachowania prawidłowej postawy. Wiele nowoczesnych firm decyduje się także na zakup biurek przeznaczonych do pracy siedząco-stojącej, dzięki której jest możliwa regulacja wysokości blatu i dzięki temu częste zmiany postawy. Powierzchnia biurka powinna być wystarczająco szeroka, aby zmieścił się na niej komputer wraz z niezbędnymi do pracy akcesoriami. 

Odpowiednie doświetlenie miejsca pracy

Z punktu widzenia ergonomii, oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów organizacji biura. Najbardziej wartościowe jest światło naturalne, dlatego warto ustawić biurka pod oknem. Wszystkie stanowiska pracy powinny być wspomagane przez wysokiej jakości sztuczne oświetlenie górne oraz dodatkowe lampki biurkowe. W celach dekoracyjnych możesz wykorzystać ozdobne żarówki i banery z logo firmy. Należy pamiętać o tym, że długotrwała praca biurowa przed standardowym ekranem może powodować dyskomfort pod koniec dnia. Warto zainwestować w monitor o większej przekątnej, który jest wyposażony w najnowsze technologie wspomagające wzrok, takie jak filtr niebieskiego światła.

Przemyślana organizacja dokumentów 

Odpowiednia organizacja dokumentów biurowych ułatwi wykonywanie pracy i zmniejszy stres w momencie, kiedy będzie trzeba np. rozpatrzyć reklamację czy przygotować fakturę. Warto zainwestować także w solidną drukarkę, niszczarkę do papieru oraz kosze na śmieci, umożliwiające wygodną segregację odpadów.

Fot.: Mario Gogh/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*