Jak urządzić mieszkanie ze skosami?

Jak urządzić mieszkanie ze skosami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkanie, w którym są skosy, nieco ogranicza możliwości aranżacyjne. Nie możemy swobodnie ustawić wszystkich mebli pod oknami. Jednak poddasze zazwyczaj ma niezwykły klimat, który można fantastycznie wykorzystać przy wykończeniu mieszkania. Stosując się do kilku zasad, w prosty sposób można urządzić przytulne i funkcjonalne mieszkanie w niepowtarzalnym klimacie.

Mieszkanie na poddaszu to marzenie wielu osób. Duże przestronne okna, światło wpadające do pokoju oraz niezwykły klimat. Jak sprawić, że mieszkanie ze skosami będzie nie tylko ładne, ale i praktyczne? Najlepszym sposobem jest przygotowanie dobrego projektu. W takich wnętrzach, gdzie liczy się każdy centymetr prostych ścian, warto dobrze rozplanować rozkład mebli. Przy odrobinie kreatywności i znajomości sztuczek dekoratorów można z powodzeniem stworzyć idealne warunki do życia. Sprawdź, jakie triki warto wykorzystać, urządzając mieszkanie na poddaszu. 

Mieszkanie ze skosami – spełnienie marzeń czy przekleństwo?

Czy wnętrza na poddaszu da się urządzić bez rezygnowania z połowy wyposażenia potrzebnego do sypialni, czy łazienki? Wystarczy kilka sprytnych rozwiązań, żeby pokój na poddaszu stał się wspaniałą przestrzenią do aranżacji. Wbrew pozorom mieszkanie ze skosami ma wiele zalet, które warto wykorzystać w pomysłowy i ciekawy sposób. Największym wyzwaniem jest dobre wykorzystanie prostych ścian na sprzęty i meble, które nie zmieszczą się pod skosami. Na szczęście również obniżony strop można zaaranżować w zależności od tego, jakie będzie przeznaczenie danego pokoju. We wnękach można stworzyć świetne miejsce na schowki, kufry czy pudełka. Może to być również wspaniała przestrzeń na domową biblioteczkę. 

Sypialnia na poddaszu 

Mieszkanie ze skosami ma wyjątkowy klimat, który warto odpowiednio podkreślić. Poddasze to idealne miejsce na sypialnię, pokój dla dziecka czy cichy gabinet, znakomity do pracy zdalnej. Urządzając pokoje sypialniane, warto zastanowić się do ustawienia łóżka. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie go bezpośrednio pod oknem, dzięki czemu będzie to zawsze odpowiednio oświetlone miejsce. To szczególnie ważne i pomocne, aby łatwiej się nam wstawało. 

W pokojach, gdzie jest dużo słońca, lepiej nam się wypoczywa, uczy lub czyta książki. Taki rozkład pozwala nocą oglądać gwiazdy, leżąc w łóżku. Wnętrze na poddaszu powinno być przestronne, dlatego większość mebli warto ustawić pod ścianami, zachowując wolny środek pokoju. Miejsce bezpośrednio pod skosami warto wykorzystać na niewielkie komody, stylowe stoliki, nieduże kanapy czy postarzane kufry lub skrzynie. Te wszystkie meble idealnie nadają się do przechowywania ubrań, pościeli czy przedmiotów osobistych. Prostopadle do skosów można postawić również biurko lub kobiecą toaletkę. W takiej sypialni łatwo wyizolować miejsce do pracy czy do wykonania makijażu. 

Pokój dziecięcy na poddaszu 

Pokoje ze skosami mogą być idealnym miejsce na pokój dla dziecka. Po pierwsze, są to zazwyczaj dość przestronne i jasne przestrzenie, które sprawią, że maluch będzie dobrze czuł się w swoim pokoju. Po drugie, skosy dają dużo możliwości aranżacyjnych na zamontowanie baldachimu nad łóżkiem, namalowanie na ścianie ciekawej grafiki czy przygotowanie schowków na zabawki. 

Garderoba na poddaszu 

Przestrzeń, w której skosy schodzą aż do podłogi, warto wykorzystać na miejsce do przechowywania rzeczy. Będzie to więc znakomity kącik na stylową garderobę lub spiżarnię. Warto wówczas skorzystać z pomocy stolarza, który przygotuje szafy i półki na wymiar dostosowane do potrzeb wnętrza.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*