Jakie magazyny o urządzaniu wnętrz warto czytać?

Jakie magazyny o urządzaniu wnętrz warto czytać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Internet to nieograniczone morze inspiracji, w którym czasem jednak możemy się nieco zagubić. Choć prasa straciła na popularności, to jednak czasopisma branżowe dalej są uznanym źródłem informacji. Dotyczy to także magazynów o urządzaniu wnętrz. Podpowiadamy, które z nich zdecydowanie warto czytać!

„M jak Mieszkanie”

Zaczynamy od klasyka. „M jak Mieszkanie” to jedno z najpopularniejszych czasopism poradnikowych, w którym znajdziemy pełen przekrój tematyczny. W każdym numerze miesięcznika są zaprezentowane polskie wnętrza – wraz z zestawieniem podobnych produktów i obszernym komentarzem projektantów i stylistów. Nie brakuje też artykułów specjalistycznych oraz porad w zakresie remontu i wyboru wyposażenia wnętrz.

„Cztery Kąty”

Każdy numer „Czterech Kątów” ma motyw przewodni, któremu poświęcono dużą część gazety. Na jej łamach również jest pokazane, jak mieszkają Polacy, wraz z podpowiedziami, jak stworzyć przytulne i atrakcyjne wnętrze. Mamy tutaj mnóstwo pomysłów na kreatywną aranżację poszczególnych pomieszczeń oraz liczne porady architektów. 

„Dobre Wnętrze”

Tym razem coś zdecydowanie bardziej albumowego. Magazyn jest elegancki, zdjęcia apartamentów zachwycają, a treści mają ekskluzywny charakter. Co dokładnie znajduje się w „Dobrym Wnętrzu”? Bieżące trendy, nowe rozwiązania typu smart home i nie tylko oraz aktualne informacje o wydarzeniach ze świata sztuki, architektury i designu.

„Moje mieszkanie”

Kolejna propozycja to zbiór niedrogich w realizacji pomysłów na urządzenie swojego gniazdka i ładnych zdjęć wybranych realizacji. Zawsze są też podpowiedzi, gdzie szukać odpowiednich produktów, mebli i akcesoriów do domu, a także wiele przydatnych porad.

„Weranda”

„Werandę” wyróżniają znakomite fotografie ukazujące najpiękniejsze polskie domy, mieszkania, rezydencje, sztukę i ogrody w sielskim klimacie. Redaktorzy tego magazynu przedstawiają najlepszych designerów oraz architektów, opisują nowości i podpowiadają, gdzie najlepiej kupić coś do domu. Poza typowo wnętrzarskimi tematami nie brakuje też typowo lifestylowych treści, na przykład kulinarnych.

„Elle Decoration”

„Elle” zna pewnie większość z nas, jednak nie każdy może zdawać sobie sprawę, że międzynarodowy magazyn ma także edycję o aranżacji i projektowaniu wnętrz. W luksusowym „Elle Decoration” są poruszane najważniejsze trendy wykończeniowe i meblarskie. Trudno też oderwać wzrok od wyjątkowych fotografii domów z całego świata. Oczywiście są tutaj również praktyczne porady i podpowiedzi, jak znaleźć idealny styl dla siebie, a właściwie dla swojego mieszkania bądź domu.

„Dom&Wnętrze”

Na koniec proponujemy jeszcze jeden luksusowy miesięcznik. Łączy on tematykę designu i aranżacji z lifestyle’em. Prezentuje nie tylko atrakcyjne wnętrza, współczesne meble czy innowacyjne realizacje i nieszablonowe rozwiązania, ale też sylwetki projektantów, historie kultowych marek oraz relacje z targów.

A zatem który z powyższych magazynów przykuł Twoją uwagę?

Zdj. główne: Charisse Kenion/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*