Na to warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

Na to warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w Twoim domu. Dlatego też tak ważne jest, aby solidnie przemyśleć jej zakup. Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą lodówkę dla Twojego domu.

Trudno jest wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki. To właśnie dzięki niej możesz cieszyć się świeżością produktów przez długi czas. Jednak, aby lodówka rzeczywiście spełniała wszystkie Twoje oczekiwania oraz służyła Ci przez długie lata, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jak wybrać dobrą lodówkę?

Klasa energetyczna

Wybierając lodówkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Oznacza ona bowiem, ile energii będzie zużywać Twoja lodówka. Jest to bardzo ważne zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. Pamiętaj, że lodówka jest sprzętem, który działa non stop, dlatego też może potencjalnie zużywać bardzo dużo energii. Do tej pory obowiązywała skala od D do A+++, przy czym lodówki o klasie A+++ były najbardziej energooszczędne. Obecnie Unia Europejska wprowadziła siedmiostopniową skalę od G do A.

Technologia No Frost

Przy zakupie lodówki należy także zwrócić uwagę na technologię No Frost. Technologia ta zapobiega gromadzeniu się szronu i lodu wewnątrz urządzenia. Działanie tego systemu polega przede wszystkim na kontroli wilgotności w lodówce. Dzięki nowoczesnej technologii No Frost nie będziesz musiał nigdy więcej rozmrażać lodówki, co bez wątpienia zwiększy komfort jej użytkowania.

Wielkość lodówki i kierunek otwierania

Lodówka musi być również praktyczna. Aby tak się stało, koniecznie weź pod uwagę wielkość Twojej lodówki oraz kierunek otwierania drzwi. Lodówka nie może być zbyt mała, ponieważ nie będzie w stanie pomieścić wszystkich produktów spożywczych. Nie może być też zbyt duża, ponieważ będzie zajmować wiele miejsca w kuchni, co sprawi, że stanie się ona mało funkcjonalną przestrzenią. Pamiętaj też o drzwiach, ponieważ kierunek ich otwierania może zadecydować o wygodzie korzystania z lodówki. Warto to rozważyć już na etapie projektowania kuchni.

Głośność lodówki

Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, lodówka to sprzęt, który chodzi non stop. Dlatego też bardzo ważne jest, aby nie była ona zbyt głośna, co może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Koniecznie więc sprawdź ten parametr przed zakupem, aby nie budzić się co chwilę w nocy przez hałasującą lodówkę. Najlepiej zdecydować się na urządzenie, którego wytwarzany hałas oscyluje w granicach 38 dB. Im mniejsza wartość dB, tym ciszej będzie pracować Twoja lodówka. 

Nowoczesne lodówki dla Twojej kuchni znajdziesz na stronie https://sklep.mpm.pl/pl/46-lodowki

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*