Praca na budowie w Niemczech – czy można pracować za granicą bez znajomości języka?

Praca na budowie w Niemczech – czy można pracować za granicą bez znajomości języka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polacy wciąż podejmują pracę za granicą – na kilka miesięcy, czy też na dłuższy okres, a nawet na stałe. Są też tacy, którzy chcieliby podreperować domowy budżet, ale nie decydują się na wyjazd ze względu na brak znajomości języka. Takie przekonanie często jest jednak błędne. Czy praca za granicą bez języka jest w ogóle możliwa? Przydatne informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

Dlaczego praca w Niemczech cieszy się taką popularnością?

Według danych GUS ok. 90 proc. Polaków szukających pracy za granicą pozostaje w Europie. A wśród najchętniej obieranych kierunków znajdują się między innymi Niemcy. Dlaczego wyjazdy za granicę cieszą się aż taką popularnością? Oto najczęściej wymieniane powody:

 • polepszenie sytuacji finansowej;
 • odmienna kultura i sposób życia;
 • lepsza opieka medyczna;
 • większe możliwości nauki i rozwoju zawodowego;
 • dołączenie do rodziny będącej na emigracji;
 • zagraniczny partner;
 • lepsze szkoły.

Praca za granicą bez języka

Powszechnie uznaje się, że aby pracować za granicą, należy znać język obowiązujący w danym kraju. Na przykład planując wyjazd do Niemiec, powinno się znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym. Choć znajomość języka jest bardzo przydatna i ułatwia funkcjonowanie w obcym państwie, to nie stanowi ona warunku koniecznego. Obecnie na całym świecie popularny jest język angielski, w którym można swobodnie porozumiewać się w każdym kraju. Choć warto mieć na uwadze, że wiele zależy od stanowiska na jakim chcesz pracować.

Co jeśli nie znasz angielskiego? Znalezienie pracy wciąż jest możliwe! Musisz jednak liczyć się z tym, że będą to mniej wymagające stanowiska np. na produkcji, na magazynach, w gospodarstwach rolnych lub na budowach. Nie są to łatwe prace, ale zarobki za granicą są naprawdę atrakcyjne i pozwalają na utrzymanie się oraz zebranie znacznych oszczędności.

Praca za granicą bez języka - InServ

Praca na budowie w Niemczech

Znajomość języka to nie wszystko, ponieważ zdecydowanie lepsze zatrudnienie zdobędą osoby posiadające konkretne kwalifikacje. W Niemczech często poszukiwani są polscy pracownicy budowlani w konkretnych zawodach, między innymi:

 • murarz;
 • dekarz;
 • cieśla szalunkowy;
 • glazurnik;
 • spawacz;
 • brukarz.

Jak znaleźć pracę w Niemczech na budowie?

Sposobów na poszukiwanie zatrudnienia za granicą jest naprawdę wiele: portale ogłoszeniowe, media społecznościowe, fora, polecenia znajomych, prasa czy radio – ale czy gwarantują one bezpieczną i legalną pracę? W sieci łatwo jest trafić na oszustów, dlatego warto nawiązać współpracę z profesjonalną firmą budowlaną. Wśród takich firm jest InServ, od lat specjalizujący się w zleceniach na rynku niemieckim. 

InServ to zespół specjalistów, którzy znajdą zlecenie zgodne z Twoimi kwalifikacjami. Wystarczy, że zadzwonisz na numer wskazany pod wybraną przez siebie ofertą, a pracownicy zajmą się wszystkimi formalnościami. Rekrutacja prowadzona jest całkowicie zdalnie, dlatego możesz zdobyć zatrudnienie bez wychodzenia z domu. Co zyskasz dzięki takiej współpracy? Całkowicie bezpieczną i legalną pracę w Niemczech, darmowe zakwaterowanie na miejscu, ubezpieczenie oraz zwrot kosztów pierwszego przejazdu.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*