Zakup nieruchomości własnych od firmy obsługującej wierzytelności – na czym to polega?

Zakup nieruchomości własnych od firmy obsługującej wierzytelności – na czym to polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestorzy poszukujący nieruchomości na sprzedaż często przeglądają ogólnodostępne portale z ogłoszeniami i starają się znaleźć atrakcyjne oferty na własną rękę, czasem też korzystają z usług pośredników, za które jednak trzeba zapłacić. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, o którym warto wspomnieć – zakup od firmy obsługującej wierzytelności. Co to oznacza i na czym polega?

Nieruchomości własne – czyli jakie?

Krótko mówiąc, są to nieruchomości, których właścicielem jest firma specjalizująca się w obsłudze wierzytelności – zostały one odkupione w licytacji komorniczej i są wystawiane na sprzedaż w przystępnych cenach. Najczęściej kwota w ogłoszeniu stanowi część wartości rynkowej danego obiektu, w dodatku nie trzeba płacić prowizji, jak ma to miejsce w przypadku korzystania z usług agencji pośredniczących w zakupie. Wydaje się zatem, że nieruchomości własne to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, warto jednak poznać więcej szczegółów.

Zakup nieruchomości własnych – na co możesz liczyć?

Podczas zakupu nieruchomości nie tylko cena ma znaczenie. Ważne są także inne kwestie – lokalizacja, metraż, rodzaj budynku i jego przeznaczenie, stan techniczny oraz sytuacja prawna. Nikt nie chce nabyć tak zwanego kota w worku i być zaskoczonym obciążeniem hipoteki lub nagłym pojawieniem się osób trzecich z roszczeniami. Właśnie dlatego firma skupująca nieruchomości od dłużników dokładnie weryfikuje je pod kątem prawnym i w momencie wystawienia do sprzedaży są one w pełni sprawdzone, mają czystą hipotekę i przejrzyste zapisy w księdze wieczystej. Znany jest też ich stan techniczny, który poznasz, czytając ogłoszenie i podczas oględzin obiektu przed zakupem. Wśród sprzedawanych nieruchomości znajdziesz między innymi:

  • mieszkania i domy,
  • lokale usługowe i handlowe,
  • magazyny,
  • hale przemysłowe,
  • pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe.

Sprawdź dostępne nieruchomości własne i kup je od firmy KRUK!

Jako doświadczona firma wyspecjalizowana w obsłudze wierzytelności KRUK S.A. posiada obszerną bazę nieruchomości własnych, które oferuje w atrakcyjnych cenach. Przedstawiciel firmy pomoże Ci w podjęciu decyzji i dopełnieniu wymaganych formalności – kup mieszkanie, dom lub inny obiekt z pewnego źródła i inwestuj rozsądnie!

Zdjęcie: materiał Partnera.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*