Co można wymienić w wynajmowanym mieszkaniu, aby było stylowe?

Co można wymienić w wynajmowanym mieszkaniu, aby było stylowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajmowane mieszkania rzadko odpowiadają naszym gustom i preferencjom. Aranżacje takich lokali pozostawiają wiele do życzenia i sprawiają, że nie czujemy się tam jak w domu. Co zrobić, aby wynajmowane mieszkanie stało się stylowe i zyskało na przytulności? Podpowiadamy.

Właściciele wynajmowanych mieszkań zazwyczaj nie pozwalają na ingerowanie w aranżację lokalu, przez co najczęściej godzimy się na mało spersonalizowane przestrzenie. Tymczasem istnieje kilka nieinwazyjnych sposobów, które nie naruszą struktury samego mieszkania, ale zmienią jego wygląd na przytulniejszy i bardziej stylowy. Sprawdź nasze pomysły!

Dekoracje ścienne

Obrazy, pocztówki, plakaty, zdjęcia, grafiki, naklejki… Istnieje mnóstwo sposobów na ozdobienie ścian. To najprostsza metoda na spersonalizowanie wynajmowanego mieszkania. Dekoracje na ścianie mogą odzwierciedlać Twoje zainteresowania albo przypominać o miłych chwilach, uwiecznionych na fotografiach. Niektórzy właściciele mogą nie zgodzić się na wbicie gwoździ, z kolei różnego rodzaju kleje zostawiają ślady. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie rzepów, dzięki którym powiesimy wybrane obrazki.

Tkaniny

Nawet surowe wnętrza zyskają przytulny, ciepły klimat, jeśli nie zabraknie w nich tkanin. W wynajmowanym mieszkaniu zawieś swoje firanki i zasłony, na łóżko zarzuć narzutę, poduszki oblecz w ozdobne poszewki, a na kanapie ułóż miękki koc. Możesz zdecydować się na jednakowy kolor lub motyw tkanin, dzięki czemu aranżacja będzie spójna. Zwróć również uwagę, jaką atmosferę budują poszczególne tkaniny. Jasne i zwiewne firanki sprawiają, że pomieszczenie wygląda na przestronne, a grube, ciemne zasłony dodają elegancji. Z kolei welurowe koce i poszewki dodają przytulności.

Oświetlenie

Często zapominamy, albo w ogóle nie zwracamy uwagi, jaką rolę odgrywa oświetlenie podczas aranżacji mieszkania. W wynajmowanym mieszkaniu warto ustawić lampy stojące bądź małe lampki na szafkach nocnych, regałach i stoliczkach. Możemy zdecydować się na awangardowe abażury, dzięki którym wnętrze zyska oryginalny charakter. Nie zapomnijmy o kupieniu żarówek emitujących ciepłe światło. Efektownym sposobem jest również zawieszenie ledowych lampek, na przykład wokół luster, okien czy mebli.

Dywan

Podłoga ma ogromny wpływ na wygląd całego mieszkania, nawet jeśli nie zawsze patrzymy pod nogi. Miękki dywan może zakryć brzydką podłogę, a także ją ocieplić, szczególnie gdy jest wyłożona kafelkami. Ważne, aby dobrać go do wystroju i specyfiki pomieszczenia. Stawiajmy na dobre gatunkowo materiały i nie decydujmy się na jasne kolory, jeśli zamierzamy położyć dywan w miejscu, w którym łatwo o zabrudzenia i uszkodzenia.

Rośliny doniczkowe

Kwiaty w stylowych doniczkach odmienią mieszkanie w kilka chwil. Rośliny nie tylko odświeżają i oczyszczają powietrze, lecz także ożywiają wnętrza i dodają im koloru. Jeśli boisz się, że nie będziesz umiał zadbać o kwiatki, zdecyduj się na gatunki, które nie wymagają wiele uwagi, na przykład kaktusy. Doniczki dobierz kolorystycznie do pozostałych elementów wystroju mieszkania.

Meble

Czasami właściciele zgadzają się na wymianę mebli lub wyniesienie niektórych do piwnicy. Wówczas możemy dokupić własny regał na książki, mały stolik albo wygodny fotel, dzięki któremu poczujemy się bardziej w domu. Tanim i popularnym ostatnio sposobem jest wykonywanie mebli z drewnianych skrzynek i palet.

zdj. główne: keresi72/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*