Duże łóżko i pościel dla dwojga, czyli jak zorganizować wspólną przestrzeń do spania?

Duże łóżko i pościel dla dwojga, czyli jak zorganizować wspólną przestrzeń do spania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wspólny sen, odpoczynek to bardzo ważny element scalający związek.  Aby jednak przestrzeń do spania była w pełni komfortowa i dawała jednocześnie możliwość wspólnego relaksu, ale i przestrzeni dla siebie konieczne jest duże łóżko i odpowiednio dopasowana do niego pościel!

Duże łóżko, czyli zalety łóżka 200×200

Wśród zwolenników dużej przestrzeni do spania słychać wiele głosów przemawiających za tak dużymi łóżkami. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wygospodarowania przestrzeni dla siebie, jednocześnie nie rezygnując ze wspólnego wypoczynku. Zarówno podczas codziennego użytkowania, ale także podczas choroby, czy złego samopoczucia każdy użytkownik ma możliwość odpocząć w odosobnieniu. Dwumetrowe łóżko to także świetnie wyjście dla tych, którzy nie chcą rezygnować ze wspólnego spania, jednocześnie cierpiąc na bezsenność lub lekki sen, z którego łatwo się wybudzają. Co więcej takie rozwiązanie pozwala na naprawdę komfortowy wypoczynek bez względu na to, czy zdecydujemy się na dużą wspólną pościel, czy indywidualny zestaw dla obu osób, bo tak duża przestrzeń daje duży wachlarz możliwych opcji.

Indywidualny komplet, czy pościel 200×200 lub 200×220?

Jak już wspomnieliśmy duże łóżko to możliwość posiadania osobnych kompletów pościeli przez każdego z małżonków. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy jedna z osób lubi zaanektować całą kołdrę, pozostawiając drugą bez skrawka pościeli. Nie mniej dla tych, którzy cenią sobie wspólne spanie i możliwość przytulenia podczas wypoczynku idealnym rozwiązaniem będzie pościel wielkości łóżka, a nawet nieco większa pościel 200×220, której ciekawe modele znajdziecie na https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-200×220. Dzięki takim wymiarom można zarówno komfortowo spać we dwójkę, jak i osobno na dwóch krańcach materaca.

Pamiętaj – mniejsze nie znaczy gorsze!

Nie wiele osób może sobie pozwolić na tak dużą przestrzeń do spania. Oczywiście duże łóżko to ogromny komfort i wygoda bez względu na to, czy mamy ochotę się przytulić czy w spokoju wyspać jednocześnie wypoczywając na jednym materacu. Nie mniej mniejsza przestrzeń wcale nie musi być gorsza. Kluczem do sukcesu jest dobrze dobrana pościel, jej kolorystyka i widoczne motywy. Wtedy nawet niewielka przestrzeń do spania prezentuje się imponująco, aż chce się przyłożyć głowę do poduszki i odpocząć…

Grafika: freepik.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*