Elementy przeznaczone do instalacji przemysłowych – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Elementy przeznaczone do instalacji przemysłowych – wszystko, co warto o nich wiedzieć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Różnorodne gałęzie przemysłu bazują na wielu, specjalistycznych instalacjach i konstrukcjach, które stanowią nieodzowny, pierwszorzędny element do wydanej i efektywnej pracy czy produkcji. Co więcej, na szczególną uwagę zasługują elementy, które przeznaczone są do pracy przy wysokich ciśnieniach, zwane armaturą przemysłową. Gdzie znajduje zastosowanie? Jakie jej elementy można wyróżnić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Armatura przemysłowa i jej krótka charakterystyka

Armatura przemysłowa znajduje zastosowanie w wielu, różnorodnych gałęziach przemysłu. Wykonywana jest najczęściej ze stali nierdzewnej, stali węglowej, polipropylenu i mosiądzu. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na różnego rodzaju odkształcenia, skrajne temperatury, substancje chemiczne czy uszkodzenia mechaniczne. Specjalistyczne produkty są przystosowane do pracy z kilkudziesięcioma barami. Nic więc dziwnego, że wykorzystywane są m.in. w energetyce, chemii, wydobyciu i obróbce gazu ziemnego czy ropy naftowej, branży spożywczej, farmaceutycznej czy w petrochemii i rafineriach. Jej głównym zadaniem jest stworzenie osłony zaporowej oraz właściwa regulacja pracy. To dzięki niej można w sposób niezwykle precyzyjny kontrolować przepływ substancji, czuwając nad bezpieczeństwem pracy. 

Szeroka gama różnorodnych elementów do wyboru

By dopasować się do indywidualnych wymagań, preferencji, jak również charakteru wykonywanej pracy, armatura przemysłowa to zbiór niezwykle wielu, różnorodnych kategorii produktów. Do najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych zaliczyć należy m.in.:

  • wzierniki okrągłe,
  • wzierniki podłużne,
  • wizjery przepływu,
  • płynowskazy,
  • włazy okrągłe,
  • wysokociśnieniowe zestawy wzierne,
  • oświetlenie dedykowane do armatury przemysłowej,
  • akcesoria uzupełniające do armatury przemysłowej

i inne. Taki zbiór wielu produktów pozwala na stworzenie kompleksowych rozwiązań. Wybór poszczególnych elementów pozwala m.in. na: podgląd poziomu płynów w zbiornikach, napełniania oraz transportu cieczy i materiałów sypkich w zbiornikach bądź rurach, czy pomiaru poziomu cieczy w zbiornikach, kotłach i silosach

Jakość, która idzie w parze z bogatym asortymentem 

Idealne miejsce na zakup wielu elementów wchodzących w skład armatury przemysłowej to https://www.continentaltrade.com.pl/. Na stronie bez trudu uda nam się odnaleźć wszystkie niezbędne elementy to skonstruowania w pełni profesjonalnych instalacji przemysłowych.

Zdj. główne: Crystal Kwok/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*