Garderoba – jak ją urządzić?

Garderoba – jak ją urządzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Funkcjonalna i świetnie zaprojektowana garderoba pomaga zachować porządek, a także zapewnia nienaganny stan ubrań i dodatków przez wiele lat. Wiele osób wciąż kojarzy garderobę z pewną ekstrawagancją i dużą przestrzenią. Tymczasem nowoczesną garderobę z powodzeniem można urządzić nawet w niewielkiej wnęce. Wystarczy tylko odpowiedni projekt. Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować garderobę z pomysłem, zapraszamy do lektury naszego artykułu. W tekście znajdziesz wiele pomocnych wskazówek i cennych porad, jak zaprojektować idealną garderobę.  

1. Nowoczesna garderoba – jak ją zaprojektować? 

2. Wybór miejsca na garderobę 

Nowoczesna garderoba – jak ją zaprojektować? 

Zastanawiasz się, jak zaprojektować garderobę? Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie są twoje potrzeby. Niezmiernie istotne jest także przeanalizowanie możliwości. Inne rozwiązania dostępne są w dużym domu, a innej niewielkim mieszkaniu. Jednak w każdej przestrzeni można zaprojektować funkcjonalną garderobę, która doskonale spełni swoje zadanie i pomoże utrzymać w porządku ubrania, buty i wszelkie akcesoria. Czasami tę dodatkową rolę może pełnić po prostu szafa, w której dobrze trzeba zagospodarować przestrzeń. Dostępne są także takie rozwiązania jak garderoba walk-in, które są bardzo komfortowe, wymagają jednak dużo miejsca. 

Wybór miejsca na garderobę 

Wybór miejsca na garderobę jest niezwykle istotny. Jeśli twoim celem jest zaprojektowanie garderoby idealnie dopasowanej do swoich potrzeb, sprawdź najpopularniejsze miejsca, w których można ją urządzić. 

1. Garderoba w istniejącej wnęce – jest to świetny sposób na zaaranżowane wnęki i wykorzystanie istniejącej przestrzeni. Wnęki często są trudne to zagospodarowania. Tymczasem jest to doskonały sposób na przygotowanie garderoby. Wystarczy wstawić tam odpowiednie meble i zaplanować przestrzeń. 

2. Wydzielona garderoba w sypialni – warto pomyśleć o niej już przy wyborze mebli. W niektórych przypadkach możliwe jest połączenie sypialni z łazienką, z której przechodzi się właśnie do garderoby. Jednak to rozwiązanie sprawdzi się tylko w domach. W mniejszych mieszkaniach rolę garderoby pełnią szafy w sypialni. Jeśli dodasz do nich wygodne półki i wieszaki, będzie to doskonałe miejsce, w którym można trzymać ubrania, buty i akcesoria. 

3. Jeśli tylko umeblowanie przedpokoju na to pozwala, jest to także dobre miejsce na urządzenie garderoby. Jej funkcję pełni zazwyczaj duża szafa wnękowa z przesuwnymi drzwiami. Zazwyczaj służy do przechowywania okryć wierzchnich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trzymać tam także ubrania codzienne.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*