Gdzie szukać AGD w stylu retro?

Gdzie szukać AGD w stylu retro?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrza utrzymane w stylistyce retro mają swój niezaprzeczalny urok, który przyciąga coraz więcej osób i sprawia, że nikogo już nie dziwi salon czy kuchnia urządzone właśnie w tym stylu. Tradycyjny, dobry dizajn nigdy się nie starzeje i nie wychodzi z mody, dlatego tak wiele osób aranżując swoje kuchnie, marzy o piekarniku czy czajniku vintage. Zastanawiamy się tylko, gdzie możemy takie sprzęty kupić? Czy są szeroko dostępne, a może powinniśmy je gdzieś zamówić?

Kuchnia retro, czyli jaka?

Wnętrza w stylu retro przywołują wspomnienia. Dzięki drobnym elementom przenosimy się w czasie, który zazwyczaj kojarzy nam się z dzieciństwem, domem dziadków i szczęśliwym czasem. To także wnętrza i przedmioty, które kojarzymy z amerykańskich filmów. Za każdym razem są to kuchnie, w których główną rolę odgrywał stół oraz drewniany, ozdobny kredens. Szafki o zaokrąglonych rogach urozmaicone frezowanymi, bogato zdobionymi listewkami. To także ponadczasowe połączenie szkła i drewna, nierzadko pomalowanego olejną farbą.

Współczesne pomieszczenia w stylu vintage nawiązują wizualnie do dawnych czasów, jednak we wnętrzach umieszczamy meble, urządzenia i dodatki tak samo funkcjonalne, jak dostępny obecnie nowoczesny sprzęt, a tylko stylizowane swoim wyglądem i formą na te z minionych lat.

Retro AGD — jakie powinno być?

Idealny sprzęt AGD w stylu retro powinien łączyć w sobie miniony urok oraz współczesną funkcjonalność. Kluczowe jest również odpowiednie zestawienie kolorystyczne. AGD vintage zazwyczaj zostaje utrzymane w jasnych, pastelowych barwach, które rewelacyjnie komponują się z pozostałymi elementami wnętrza. Oczywiście, nie jest to dominująca zasada, gdyż często możemy na przykład spotkać chociażby czajniki w krwistym czerwonym kolorze. To, czego bezdyskusyjnie oczekujemy od tego typu sprzętu, to funkcjonalność i bezawaryjność, tak jak w przypadku każdego innego urządzenia, kupowanego przez nas w sklepie.

Gdzie znajdziesz retro AGD?

Sieć

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem, jeśli powiemy, że kopalnią sprzętów vintage będzie Internet. W sieci na spokojnie będziesz mógł porównać wszelkie parametry oraz funkcje dostępnych urządzeń i podjąć świadomą decyzję o ich zakupie. To także świetne miejsce, by poznać opinie na ich temat.

Kiedy znajdziemy interesujący nas model, możemy przejrzeć również różne aranżacje, w których się znalazł na Pintereście czy Instagramie. Zabieg ten może okazać się odżywczy i pomóc nam w stworzeniu idealnej kuchni naszych marzeń. Co więcej, Internet zapewnia nam najwyższą dostępność, której niestety możemy nie uświadczyć w tradycyjnych sklepach. Ponadto to także świetna opcja, dzięki której znajdziemy najkorzystniejszą ofertę.

AGD w stylu retro możesz poszukać również bezpośrednio na stronach producentów, którzy znani są z posiadania w swojej ofercie właśnie tego typu linii. Będzie to między innymi wśród producentów zagranicznych SMEG, Lacanche, Gorenje, Russel Hobbs. Jeśli zależy nam jednak na wspieraniu krajowego przemysłu, to linię ciekawych produktów w stylu retro wypuściła również firma AMICA.

Tradycyjne sklepy

Również w tradycyjnych sklepach ze sprzętem AGD możemy znaleźć urządzenia w stylu retro. Ich podstawową zaletą jest możliwość obejrzenia sprzętu na żywo przed zakupem. Możemy tu także liczyć na fachową pomoc i wsparcie obsługi.

Zdj. główne: Ellen Auer/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*