Nowoczesne kompozycje kwiatowe na stół

Nowoczesne kompozycje kwiatowe na stół
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z nadejściem pierwszych dni wiosny w sklepach i kwiaciarniach pojawia się coraz szerszy wybór kwiatów. W kolorowych kompozycjach pięknie będą się prezentowały na stole. 

Kwitnące kwiaty cieszą oko każdego domownika. Oprócz klasycznych bukietów żonkili czy tulipanów mamy ciekawą propozycję dla zwolenników niebanalnych rozwiązań. Nowoczesne kompozycje na stół coraz częściej zaskakują efektownym wyglądem oraz łatwym wykonaniem. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi wskazówkami. 

Wazony w nowej odsłonie

Przy zakupie kwiatów, wybór wazonu schodzi na dalszy plan. A warto wykorzystać jego dekoracyjny potencjał, który może dodatkowo wyeksponować piękno roślin. Wcale nie trzeba trzymać się standardowego szklanego cylindrycznego wazonu, żeby zaprezentować bukiet. Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem jest wykonanie trzech korespondujących ze sobą kompozycji kwiatowych i wstawienie ich w eleganckie, niebanalne wazony.

Można wybrać trzy pochodzące z jednej kolekcji akcesoriów dekoracyjnych lub samodzielnie stworzyć zestaw flakonów, korespondujących ze sobą kształtem lub kolorem. Wprowadzenie elementu stylu eklektycznego nada pomieszczeniu nowoczesnego i ożywionego charakteru. Chcąc osiągnąć bardziej współczesny styl, warto zdecydować się na minimalistyczne wazony (jak cylindry lub prostopadłościany), wykonane jednak z niebanalnego materiału. Można poszukać nieregularnie barwionego szkła, nowoczesnych tworzyw sztucznych z połyskiem lub materiałów przypominających fakturą beton.

Do takich zdecydowanych rozwiązań sprawdzą się duże, równie wyraziste kwiaty. Aby przedłużyć świeżość roślin w wazonie, warto kupić w sklepie ogrodniczym lub bezpośrednio w kwiaciarni uniwersalną odżywkę do rozpuszczenia w wodzie. Taki preparat potrafi przedłużyć ładny wygląd kwiatów nawet o tydzień. 

Oryginalne kompozycje na wyjątkową okazję

Dekorując stół w jadalni lub salonie, można na moment zapomnieć o umiarze i postawić na obfite ozdoby z wykorzystaniem kwiatów. Ilość rozwiązań jest nieograniczona, więc warto oddać się swojej wyobraźni. Zazwyczaj pięknie prezentują się kompozycje, w których łączy się sztuczne kwiaty z innymi ozdobami – dekoracyjnymi kwiatami lub prawdziwymi owocami. Do takiej dekoracji oprócz klasycznych wazonów można wykorzystać także ozdobne misy lub patery.

Komponując aranżację kwiatową, należy przede wszystkim skupić się na wystroju wnętrza, gdzie bukiet ma stać. Jeżeli dekoracja ma być na ważną uroczystość, taką jak ślub, może nawiązywać do stroju Państwa Młodych lub innego wybranego akcentu kolorystycznego. Tworzenie własnych kompozycji daje dużo satysfakcji i nieskończenie wiele możliwości. Warto jednak wcześniej odpowiednio zaplanować cały proces, żeby kupić wszystkie potrzebne materiały. W przypadku bardziej zaawansowanych aranżacji przydadzą się również gąbki florystyczne, druciki czy specjalne siatki mocujące.

Jak osiągnąć efekt „bogatego” bukietu?

Efekt bogatego, obfitego bukietu osiągamy nie tylko przez liczbę użytych kwiatów, ale także przez ich ułożenie, rodzaj i kolor. Doskonałe wrażenie robią symetryczne kompozycje spiralne lub bukiety rozłożyste, przedłużane po bokach. Monochromatyczne aranżacje przykuwają oko, dopiero gdy kwiatów jest bardzo dużo. Przykładowo: 30 róż prezentowałoby się przepięknie, jednak to rozwiązanie może być dość drogie.

Alternatywnie można wybrać spójną paletę kolorystyczną i zbudować bukiet na jej podstawie. Ciekawym przełamaniem będą kontrastujące akcenty, takie jak gałązki i liście lub bardziej egzotyczne kwiaty. Warto pamiętać, że oryginalne kompozycje można przygotować także ze sztucznych kwiatów. Obecnie ich wybór w hurtowniach i sklepach internetowych jest bardzo szeroki. Część z nich do złudzenia przypomina żywe kwiaty. Stwarza to ogrom nowych możliwości. Takie fantazyjne bukiety ze sztucznych kwiatów można trzymać także na zewnątrz, świetnie sprawdzą się jako dekoracja do domu lub jako pomysłowy prezent. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*