Salon w stylu minimalistycznym – jak uniknąć wrażenia pustki?

Salon w stylu minimalistycznym – jak uniknąć wrażenia pustki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo popularne są aranżacje w stylu minimalistycznym. Dają one masę swobody, a także sprawiają, że mieszkanie, bez względu na metraż, wydaje się przestronne i funkcjonalne. Do tego wszystkie elementy idealnie do siebie pasują i można je dobrać do każdej osoby. Wystarczy wówczas jedynie dodać charakterystyczne przedmioty. Jak jednak sprawić, aby w minimalistycznych aranżacjach nie panowała pustka? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Minimalizm we wnętrzach – czyli aranżacja dla każdego

Minimalizm w mieszkaniu to idealne rozwiązanie dla każdego, bez względu na preferencje. Jest to niezwykle uniwersalny styl, który można połączyć w zasadzie ze wszystkim elementami. Zatem jeśli chcesz dodać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, z pewnością warto dobrać dodatki, które Cię definiują. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się efektu pustki, który często towarzyszy tego typu aranżacjom. Do tego nabiorą one wyrazu i przestaną być bezosobowe.

Jeśli zatem jesteś fanem komiksów, zwierząt czy kosmosu, warto dobrać dodatki, które będą do tego nawiązywać. Wspaniale sprawdzą się ramki z okładkami komiksów, płyty na ścianach czy fototapeta z kosmosem, oczywiście na jednej ścianie. Warto pamiętać, jednak, aby tych dodatków nie było zbyt wiele. Wówczas możesz zatracić charakterystykę tej aranżacji. To jednak nie wszystkie możliwe sztuczki, które pozwolą Ci pozbyć się efektu pustki w Twoim minimalistycznym domu.

Minimalistyczne wnętrza bez efektu pustki

Aby sprawić, że w Twoim minimalistycznym pomieszczeniu zapanuje ciekawy klimat, warto zadbać o elementy, które nawiązują do przytulności. Kanapa wcale nie musi być zachowana jedynie w jednej barwie. Możesz dobrać ciekawe poduszki, które sprawią, że będzie wygodnie, przytulnie i nadal minimalistycznie. Wspaniale sprawdzą się także ciekawe zasłony, które również spełniają praktyczną funkcję.

Możesz także zadbać o rośliny, które znakomicie wpasowują się w minimalistyczny klimat. Warto postawić na duże, okazałe donice, oczywiście zachowane w czystej bieli. Dobierz do nich proste kwiaty, takie jak np. monstery. Możesz nawet ustawić kilka takich pięknych okazów w salonie, sypialni i przedpokoju. Dzięki temu zachowasz spójność, a ich minimalistyczna forma idealnie wpasuje się w ten uniwersalny i oszczędny w formie styl.

Wspaniale będą wyglądać także ozdoby na ścianie, które również mogą skutecznie pozbyć się efektu pustki i nadać przestrzeni wrażenie przytulności. Warto wybierać proste ramki, które pozwolą Ci wyeksponować obraz lub zdjęcie. Możesz nawet pokusić się o stworzenie jednej ściany, na której umieścisz pamiątki z podróży. Styl minimalistyczny daje wiele swobody. Przez niektórych uważany jest nawet za świetną bazę do tworzenia własnych aranżacji. Poza detalami warto także zadbać o dobór odpowiedniego oświetlenia, które doda pomieszczeniom przytulności. Światło również pozwoli Ci sprawić, że nawet bardzo duży pokój z niewielką ilością mebli, stanie się bardzo przyjemny w odbiorze i zachęci do wypoczynku.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*