10 charakterystycznych elementów stylu nowojorskiego

10 charakterystycznych elementów stylu nowojorskiego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Stonowana kolorystyka oraz wyjątkowy, klasyczny format wzornictwa to jest tylko część tego, co charakteryzuje niezwykle modny styl nowojorski. Prawdziwe źródło wyjątkowości tego stylu tkwi w kontraście.

Wyjątkowość stylu nowojorskiego

Styl ten charakteryzuje się elegancją, luksusem i modną aranżacją wnętrz. Właśnie po ten coraz modniejszy styl sięgają ludzie na całym świecie. Tym, co sprawia, że pomimo mody, jest tak wyjątkowy, jest właśnie unikalność poszczególnych elementów, które wchodzą w skład tej stylistyki. Dzięki temu styl ten sprawdzi się w każdej przestrzeni. Oto 10 charakterystycznych elementów stylu nowojorskiego.

1. Kolory wnętrz

Kolory w przypadku stylu nowojorskiego powinny opierać się w 70% na jednym, dominującym, który uzupełniany byłby przy aranżacji o drugi kolor. Ten zazwyczaj stanowiłby 20% kolorystyki, a ostatnie 10% powinno zawierać w sobie barwne akcenty np. złoto, czerwień, granat czy zieleń. Kolory te idealnie będą się komponować z np. dominującą bielą.

2. Dodatki do wnętrz

Nowojorskie wnętrze uwielbia dodatki. Zwłaszcza ostatnie 10% kolorystyki warto przeznaczyć na wazony i nie tylko. Z kolei w oknach sprawdzą się grube, ciężkie zasłony, a wiszące żyrandole powinny być masywne.

3. Łączenie ze stylem glamour

Poszczególne elementy ze stylu nowojorskiego warto połączyć ze stylem glamour. Tym, co wyróżnia oba te style, jest elegancja i wytworność. Dzięki temu przytulny charakter wnętrz w stylu nowojorskim będzie nie tylko pełen wygody i ciepła, ale i kunsztu.

4. Focal point

Miejsce centralne, czyli focal point to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stylu nowojorskiego. To właśnie wokół tego punktu toczy się życie domowników. Najczęściej do tego wybiera się salon i ustawioną w centrum kanapę wypoczynkową oraz stolik kawowy. W tej przestrzeni np. miękkie kanapy w swoim sąsiedztwie mają szklane stoły.

5. Elegancja w kuchni i łazience

Kuchnia i łazienka to przestrzenie, które w stylu nowojorskim również są utrzymane na zasadzie kolorystycznej 70/20/10. Łazienka bogata jest w marmurowe i granitowe elementy. Lustra zazwyczaj mają ozdobne ramy. Z kolei kuchnie charakteryzują się dużą przestrzenią z obowiązkowym barkiem lub wyspą pośrodku.  

6. Klasyczne wzornictwo i styl

Styl nowojorski czerpie z klasycznych stylów aranżacji wnętrz, a jednocześnie dodaje wiele od siebie. Prostota łączy się z ciekawymi wzorami np. na poduszkach czy ręcznikach. Dzięki temu możemy wzmocnić kontrast.

7. Dekoracyjne poduszki – stały element stylu nowojorskiego

Meble (zwłaszcza kanapy) ozdabiają poduszki, które w stylu nowojorskim charakteryzują się bogactwem wzornictwa. Są pełne elegancji i wykwintności, a jednocześnie wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny styl.

8. Prostota mebli

Meble charakteryzują się prostotą, a nawet surowością. Dzięki temu wzmocnieniu ulega kontrast, który tak ważny jest w stylu nowojorskim. Obok miękkich, wygodnych poduszek znajdziemy proste, surowe stoły, a także krzesła, które mogą być dodatkowo obite tapicerką.

9. Światło i połyskujące faktury

Światło jest niezwykle ważne w stylu nowojorskim. Podobnie jest z połyskującymi fakturami, więc jeśli ozdobimy wnętrze lustrami oraz lśniącymi bibelotami, to z pewnością osiągniemy zamierzony cel.  Nie bez powodu najczęściej w tej przestrzeni wykorzystuje się nikiel, czyli metal szlachetny.

10. Symetria

Charakterystyczna dla stylu nowojorskiego jest symetria, która sprawia, że wraz z jednym elementem, musi koniecznie pojawić się drugi, aby nie zaburzyć przestrzeni. Dotyczy to zarówno luster, mebli, jak i na przykład źródeł światła. Dzięki swojej symetrii wnętrze będzie robić jeszcze większe wrażenie, a styl nowojorski zyska uznanie w oczach każdego z naszych gości.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*