5 ważnych elementów stylu angielskiego

5 ważnych elementów stylu angielskiego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy oglądasz angielskie wnętrza, masz wrażenie, że żaden element nie jest przypadkowy. Piękne detale przykuwają wzrok, salon zaprasza do odpoczynku, a całość jest po prostu atrakcyjna wizualnie. Zobacz, jakie są najważniejsze elementy stylu angielskiego.

Ważne detale stylu angielskiego

Pierwszym ważnym detalem w stylu angielskim jest lampa. Pełni ona funkcję oświetleniową, ale także musi pasować do całego wnętrza. Z jednej strony jest to dekoracja, która dodaje przytulnego charakteru, a z drugiej, tworzy jasną oraz przyjazną atmosferę. Najlepiej, kiedy żyrandole i inne elementy oświetlenia są ze sobą spójne.

Drugim elementem ważnym w stylu angielskim są tkaniny. Mogą to być dekoracyjne pledy, zasłony albo po prostu poduszki.

Niezbędne we wnętrzu angielskim są też kwiaty oraz roślinność. Możesz postawić na świeże bukiety cięte w wazonie albo wersję zieloną, doniczkową.

Stylowe meble to kolejny element, który odzwierciedla styl angielski. W przytulnym i jasnym wnętrzu mogą to być duże sofy z przytulnymi poduszkami, z kolei w bardziej surowych aranżacjach – skórzane, zdobione fotele.

Jeśli jesteś miłośnikiem tapet oraz zdobień na ścianach, także możesz nimi wypełnić przestrzeń w stylu angielskim. Najlepiej, kiedy pasują do całego wnętrza, a nie są kontrastujące. Przykładowo, ramą możesz obramować telewizor, a na ścianie zamontować tapety z kwiatowymi wzorami.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*