Jak zaaranżować strych?

Jak zaaranżować strych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zamiast znosić na strych kolejne przedmioty z myślą, że jeszcze kiedyś się przydadzą, lepiej praktycznie wykorzystać dodatkową powierzchnię w domu. Lepszą opcją od gratowiska będzie zorganizowana przestrzeń, która – w zależności od Twoich potrzeb – może pełnić funkcję domowego biura, przytulnego kącika do czytania, pokoju gościnnego i wielu innych! Oto kilka interesujących pomysłów na aranżację strychu.

Własna siłownia

Marzy Ci się domowa siłownia, ale zabrakło Ci miejsca na stworzenie własnego kącika do ćwiczeń? Strych to idealne miejsce na zorganizowanie przestrzeni, która w przeciwieństwie do publicznego miejsca będzie w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. Kiedy tylko będziesz potrzebować chwili dla siebie, wystarczy, że zajrzysz na ostatnie piętro swojego domu i oddasz się swojej ulubionej aktywności fizycznej. 

Home office

Domowe biuro to idealne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy realizują godziny pracy w trybie zdalnym, ale także dla każdego, kto lubi zabierać ze sobą pracę do domu. W takich sytuacjach potrzebne jest miejsce, które będzie sprzyjać skupieniu i pozwoli na wykonywanie pracy w spokoju. Zdecydowanie najważniejszą częścią wyposażenia takiego pomieszczenia, są biurka biurowe oraz wygodne krzesła. Jeśli planujesz spędzić w gabinecie więcej czasu, warto zainwestować w nowoczesne biurko z regulacją wysokości. Takie rozwiązanie zadziała z korzyścią dla Twojego kręgosłupa i nóg, które szybko męczą się, kiedy podczas pracy nie zmieniasz pozycji.

Gościnne progi

Możliwe, że podczas urządzania domu nie zorganizowałeś żadnej przestrzeni z myślą o gościach. Nic straconego. Wiadomo, że wygodniej dla Ciebie i każdej osoby, która zostaje u Ciebie na noc, jest użyczyć znajomym jednej z sypialni, a nie tylko kanapy w salonie.

Takie miejsce tylko dla gości możesz zorganizować właśnie na strychu. Meble w stylu prowansalskim w połączeniu z białymi gładkimi ścianami lub tapetą przypominającą cegłę będą wyglądać nie tylko luksusowo, ale także przytulnie. Każdy, kto do Ciebie przyjdzie, będzie czuł się jak u siebie w domu. Strych to też dobre miejsce na dodatkową łazienkę, którą docenią nie tylko Twoi goście, ale także reszta domowników! Czekanie w kolejce do toalety potrafi być naprawdę uciążliwe.

Dziecięca przystań

W strychach jest coś takiego, co przyciąga dzieci – może chodzi o to, że przez spadkowy dach to pomieszczenie wyróżnia się na tle innych, może o specyficzne oświetlenie, a może o sam fakt prywatności, która na pewnym etapie życia jest dla dzieci tak ważna. Nie wahaj się i jeżeli tylko masz takie możliwości, zamień strych w królestwo swojej córki czy syna. Pomaluj ściany na przyjemne dla oka kolory, wstaw wybrane przez Twoją pociechę meble i pozwól jej cieszyć się miejscem tylko dla siebie. Schody strychowe mogą przecież zmienić się w schody na szczyt wieży, której bronić będzie Twoje dziecko. Strych naprawdę rozwija wyobraźnię i kreatywność najmłodszych!

Kącik tylko dla Ciebie

Każdy potrzebuje czasem czasu na me-time. Kiedy przytłaczają Cię obowiązki domowe i zawodowe, oddaj się swojej pasji… A strych to doskonałe miejsce, by przekształcić nieużywaną przestrzeń w pomieszczenie stworzone specjalnie dla Ciebie. Twoje zainteresowania zaliczają się do kategorii manualnych? Zamień swój strych w pracownię DIY, garncarską, a może fotograficzną? Wystarczy wstawić odpowiednie okna, by mieć odpowiednią ilość dziennego światła, dzięki któremu o wiele wygodniej będzie Ci pracować, niż w pomieszczeniach na niższych piętrach domu. Jeżeli Twoje pasje są nieco bardziej szalone – strych to również doskonałe miejsce, by się z nimi nie ograniczać! W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji na przykład na studio muzyczne, bibliotekę czy nawet… ściankę wspinaczkową!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*