Prestiżowe dzielnice Warszawy, w których możesz znaleźć mieszkania na sprzedaż

Prestiżowe dzielnice Warszawy, w których możesz znaleźć mieszkania na sprzedaż
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Warszawa to miasto możliwości. Nic więc dziwnego, że wiele osób kieruje swoje kroki właśnie tam. Jednak wybór dzielnicy mieszkalnej może stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli nie znamy zbyt dobrze tego miasta. Które dzielnice są warte uwagi osób, ceniących sobie nie tylko wygodę, lecz także prestiż?

Kabaty

Pierwsza propozycja to dzielnica dla osób, które cenią sobie zieleń blisko mieszkania. Kabaty zlokalizowane są na południu Warszawy i sąsiadują bezpośrednio z Lasem Kabackim. Jest to miejsce mające status rezerwatu przyrody, możesz być więc pewny, że weekendowe spacery będą obfitować w niesamowite widoki. Nie jest to jednak jedyna zaleta tej dzielnicy. Stacja Kabaty stanowi początek linii metra M1, zatem szybko i bez problemu przemieścisz się do centrum miasta. Znajdziesz tu niezbędną infrastrukturę, taką jak sklepy spożywcze, lokale usługowe, a także bogatą ofertę gastronomiczną. Obecnie w tym rejonie powstaje kilka ciekawych inwestycji deweloperskich. Jedną z nich jest Forestclub Kabaty, która wciąż oferuje wolne mieszkania na sprzedaż.

Żoliborz

Żoliborz to dzielnica położona w lewobrzeżnej części Warszawy. Dzieli się on na trzy rejony: Marymont, Sady Żoliborskie oraz Stary Żoliborz. Jest to najmniejsza z warszawskich dzielnic i słynie m.in. ze swoich rozległych terenów zielonych i parków. Znajdziemy tu mnóstwo przepięknych zabudowań willowych, a także wiele bardziej nowoczesnych inwestycji. To dobry wybór dla osób, które szczególnie cenią sobie dobre skomunikowanie, ponieważ dzielnica ta posiada jedną z najgęstszych siatek torów tramwajowych. Zaletą jest również bliskość sztuki, ponieważ w tym obszarze ulokowanych jest kilka interesujących muzeów.

Śródmieście

Ogromną popularnością na rynku mieszkaniowym cieszy się również Śródmieście. Powodów jest zapewne sporo, ale wśród najważniejszych możemy wymienić na pewno dogodną lokalizację. To właśnie tutaj znajdują się reprezentacyjne warszawskie wieżowce, Pałac Kultury i Nauki czy dworzec Warszawa Centralna. Śródmieście obfituje w liczne lokale usługowe – prężnia działa tutaj kulturalne i towarzyskie życie stolicy. Należy się jednak spodziewać narażenia na ciągły hałas oraz liczne grupy Warszawiaków i turystów. To z pewnością doskonała propozycja dla osób młodych i aktywnych, które przyjechały do tego miasta, aby zdobywać nowe kontakty i zaznać życia w europejskiej stolicy.

Wilanów

Wilanów to dzielnica, którą wiele osób kojarzy głównie z przepięknym Pałacem Wilanowskim. Położona jest w lewobrzeżnej części stolicy, w jej południowej części. Podobnie jak w przypadku Kabatów i Żoliborza, znajdziemy tutaj połacie zieleni i wiele terenów rekreacyjnych. Na terenie dzielnicy zlokalizowane są liczne akweny, m.in. Jezioro Wilanowskie czy Jezioro Lisowskie. Znajdziemy tutaj wysoko rozwiniętą infrastrukturę, bardzo łatwo jest również dojechać do centrum. Mieszkając na Wilanowie, można odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i cieszyć się spokojem. Panujący tu klimat bardziej przypomina niewielkie miasteczko niż wielotysięczną metropolię. To zatem doskonała propozycja dla osób, które chciałyby się osiedlić w cichej dzielnicy, ale jednocześnie móc w każdej chwili skorzystać z uroków wielkiego miasta, jakim jest Warszawa.

Fot.: Iwona Castiello d’Antonio/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*