Różne oblicza eklektyzmu w… łazience

Różne oblicza eklektyzmu w… łazience
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie styl eklektyczny jest bardzo popularny wśród dekoratorów wnętrz. Jest to spowodowane mnóstwem możliwości urządzania wnętrza w tym stylu – za każdym razem przy użyciu tych samych mebli i dodatków można uzyskać inne  wnętrze. Każdy, kto zasady urządzania wnętrz, jest w stanie stworzyć ciekawą i niepowtarzalną łazienkę w stylu eklektycznym.

Czym jest styl eklektyczny?

Styl eklektyczny polega na łączeniu ze sobą różnych stylów i tekstur, np. nowoczesne meble połączone z klasyczną elegancją. W tym stylu można łączyć wszystko ze wszystkim, lecz należy to robić z wyczuciem.

2

6 Zasad urządzania eklektycznej łazienki

1. Mniej znaczy więcej

Tworząc eklektyczną łazienkę, masz bardzo dużo możliwości, lecz nie możesz postawić w niej wszystkiego, co Ci się podoba. Urządzając taką łazienkę, należy znaleźć dominujący element i dopasować do niego dodatki.

Często pozornie nudne i klasyczne elementy trudniej zgrać we wnętrzu niż kilka elementów w wyrazistych kolorach. Dlatego warto wybrać mniej dodatków, ale wyrazistych – należy uzyskać efekt harmonii w pozornym chaosie.

2. Wszystko łącz z rozwagą

W eklektycznej łazience warto łączyć elementy:

  • surowe i nowoczesne z tymi w stylu retro,
  • mocny kolor z pastelowym tłem,
  • wzory z gładkimi elementami.

3. Kolory

Łazienka w tym stylu może być wielobarwna, lecz dużo lepiej prezentuje się w jednej kolorystyce. Wystarczy wybrać jeden kolor przewodni i podczas aranżacji łazienki stosować go w tonacji od najjaśniejszego do najciemniejszego odcienia.

Kolorem eklektycznych wnętrz jest butelkowa zieleń, która idealnie współgra z innymi odcieniami zieleni m.in. seledynem i orzeźwiającą zielenią. Ten kolor świetnie prezentuje się również w towarzystwie bieli, szarości, czerni, złota i miedzi.

4. Materiały

W większości wnętrz eklektycznych dominują klasyczne dębowe meble połączone z betonowymi ścianami i szklanymi prysznicami. Wszystkie materiały znajdujące się we wnętrzu należy łączyć w sposób bardzo przemyślany.

5. Kolorowe dodatki

Jeśli uważasz, że łazience brak wyrazu, to możesz na jednej ze ścian położyć barwną tapetę albo powiesić ciekawy plakat w ozdobnej ramie.

6. Wysoka jakość materiałów

Wszystkie elementy w eklektycznej łazience powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Styl eklektyczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą się zdecydować na jednej styl. W tym stylu można łączyć ze sobą wszystko – nawet to,  co pozornie do siebie nie pasuje.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*