Gdzie szukać ciekawych obrazów do domu?

Gdzie szukać ciekawych obrazów do domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Otaczanie się sztuką wspiera kreatywność, wpływa pozytywnie na nastrój i sprawia, że wnętrze zyskuje indywidualny charakter. Przeczytaj, gdzie szukać wspaniałych i oryginalnych obrazów do domu.

Targi staroci

Sklepy z antykami, targi staroci czy sklepy online z używanymi meblami i dekoracjami mogą być odpowiednimi lokalizacjami do szukania obrazów, np. portretów czy pejzaży, w stylu retro. Jeśli myślisz o tym, żeby samodzielnie namalować obraz do mieszkania, to warto wybrać się w takie miejsca w ramach poszukiwania inspiracji, a także, aby za bezcen znaleźć ponadczasowe i tanie drewniane ramy do obrazów. 

Wspieranie młodych artystów

Inwestowanie w obrazy początkujących artystów to dobry sposób, żeby wspierać młode talenty i zacząć inwestować w sztukę, której wartość może wzrosnąć z czasem. Wielu polskich młodych artystów w świeży i nowatorski sposób eksploruje tematy m.in. tożsamości, przynależności czy wewnętrznego konfliktu i ma już wykształcony styl, który znacząco wyróżnia ich na tle innych twórców. Młodzi polscy artyści biorą udział w międzynarodowych wystawach i konkursach, wielokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Niektóre galerie sztuki współczesnej współpracują na stałe z wybranymi osobami, organizując wystawy, promujące różne działania twórcze.

Aukcje sztuki

Aukcje obrazów to raj dla koneserów sztuki, którzy szukają obrazów o wysokiej wartości artystycznej. Inwestycja w dzieła sztuki pozwoli uszlachetnić i spersonalizować każde wnętrze. Ciekawy obraz przyciąga wzrok, budzi zainteresowanie gości i może stać się tematem wielu dyskusji. Zakup dzieł sztuki to także świetna okazja, żeby przekonać się, jakie emocje wzbudzają profesjonalne licytacje. 

Platformy internetowe do sprzedaży rękodzieła

Strony internetowe przeznaczone dla artystów i miłośników rękodzieła z całego świata to świetne miejsce na poszukiwanie skarbów, zwłaszcza jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, a zależy Ci na zakupie oryginalnego obrazu.To dobra alternatywa dla tańszego plakatu czy reprodukcji znanego obrazu.

Obrazy na zamówienie

Innym rozwiązaniem może być zamówienie obrazu u dyplomowanego artysty. Warto przeglądać internetowe galerie i śledzić social media ulubionych artystów. W sieci można znaleźć wiele pracowni artystycznych, które przyjmują od klientów indywidualne zlecenia. 

Fot.: Christopher Burns/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*