Jak uatrakcyjnić loftowe wnętrza?

Jak uatrakcyjnić loftowe wnętrza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl loftowy szturmem wdarł się na salony kilka lat temu i pozostaje na nich, sprawdzając się świetnie w każdym wnętrzu. Swoją popularność lofty zawdzięczają uniwersalności i łatwości w aranżacji. Jednak dla miłośników bardziej szalonych lub ozdobnych wnętrz, loftowy wystrój może okazać się zbyt prosty i minimalistyczny. Zatem podpowiadamy, jak uatrakcyjnić loftowe wnętrza.

Światła i lampy w stylu loftowym

Loftowe wnętrza mogą wydawać się zbyt minimalistyczne lub nawet monotonne. Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia może tchnąć w nie nowe życie i nadać zupełnie innego wydźwięku.

Zwłaszcza jeśli w pokoju znajdują się charakterystyczne dla loftów miedziane, błyszczące elementy, ciepłe światło rozpromieni całe wnętrze, odbijając się od połyskujących dekoracji. Ponadto, lampy loftowe mogą być też dekoracją samą w sobie. Oświetlenie z pięknymi, ozdobnymi żarówkami, emitującymi przyjemne, lekko pomarańczowe światło ożywi pomieszczenie i nada mu jeszcze bardziej loftowego charakteru. Wiele stylów lamp, modnych w ostatnich latach eksponuje żarówki, właśnie z intencją wkomponowania jej w wystrój, jako elementu dekoracyjnego.

Duże elementy umeblowania w odmiennym stylu

Czasy, w których nie można było łączyć ze sobą różnych stylów już dawno odeszły. Teraz mieszanie ze sobą różnych wystrojów w jednym pomieszczeniu, stało się trendem. Jeśli styl loftowy Ci się podoba, ale nie do końca chcesz, by dominował całe pomieszczenie, przełam go jakimś dużym elementem spoza loftowego kanonu. Duża sofa rozkładana, ustawiona w centralnym punkcie pokoju, będzie na tyle wybijającym się meblem, że złagodzi industrialny klimat salonu. Taka sofa może być także akcentem kolorystycznym, który przykuje uwagę gości. Wnętrza loftowe charakteryzują się ubogim wachlarzem kolorystycznym. Mebel w jaskrawym kolorze może odmienić szaro-ceglane wnętrze.

Mnogość dodatków w kontraście do minimalizmu

Wnętrza w stylu industrialnym nie wyróżniają się zazwyczaj wieloma dodatkami. Jeśli chcesz przełamać surowość loftu, nie zmieniając przy tym jego charakteru, dobierz do niego dodatki, które urozmaicą styl pomieszczenia. Dodatki nie tylko uatrakcyjnią z pozoru nudny pokój, lecz także dodadzą mu ciepła i bardziej domowego klimatu.

Wnętrze loftowe można też dekorować sezonowo, w zależności od okazji lub nadchodzącego święta. DecorGuru oferuje szeroki wybór uniwersalnych dekoracji na każdą okazję. Bez względu na to, czy zbliża się ważne święto, czy nie, ozdoby i dodatki są w domu bardzo ważne. Nawet jeśli nie pasują do wnętrza loftowego, zdjęcia i pamiątki rodzinne powinny znaleźć swoje miejsce w domowej przestrzeni.

Duża ilość dodatków w pomieszczeniu przełamie surowy, chłodny klimat wnętrza i nada mu bardziej przytulnego charakteru. Dekoracje nie muszą wcale odbiegać od stylu loftowego, sama ich obecność odmieni wystrój wnętrza.

Urządzanie nowego domu lub remont w jednym z pomieszczeń wiąże się z wyborem stylu, który będzie panował w pokoju lub całym mieszkaniu. To niełatwa decyzja, ponieważ wybierając zbyt mało uniwersalny styl, możesz skazać się na generalny remont już za kilka lat.

By tego uniknąć, najlepiej jest wybrać uniwersalny lub łatwy do przearanżowania styl wnętrza. Taki jest właśnie styl industrialny, który dzięki swojej surowości i przejrzystości daje się już za pomocą kilku dodatków przemienić w zupełnie inny wystrój. Nie bój się eksperymentować i urozmaicać swoje loftowe wnętrza za pomocą małych zmian i niewielkich dodatków. Powodzenia!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*