Jak powinna wyglądać kuchnia w stylu loftowym?

Jak powinna wyglądać kuchnia w stylu loftowym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej spotkać można aranżacje w stylu loftowym. Ten klimat jest bardzo funkcjonalny, a charakteryzuje się surowym wykończeniem z metalowymi elementami. Kuchnia staje się wówczas bardzo praktyczna, a minimalistyczne elementy, które się w niej znajdują, nie sprawiają większych problemów podczas czyszczenia. Jednak, jak od a do z powinna prezentować się taka powierzchnia?

Loftowa kuchnia, czyli surowy klimat w Twoim domu

Loftowe klimaty od kilku sezonów mają się bardzo dobrze. Wiele osób korzysta z tego typu aranżacji w swoich domach. Wspaniale sprawdzają się zarówno w sypialni, jak i salonie czy kuchni. Szczególnie w tym ostatnim pomieszczeniu zapewniają pełną funkcjonalność i ciekawy design. Jednak jak samodzielnie zaprojektować takie wnętrze?

Zacznijmy od wybrania najbardziej charakterystycznych elementów. Z pewnością zalicza się do nich zarówno oświetlenie, jak i cała zabudowa w kuchni oraz sprzęt AGD. Nie bez znaczenia są także dodatki. Jednak to te podstawowe elementy posłużą za bazę, na której zbudujesz swoją wymarzoną kuchnię. Najbardziej charakterystyczne motywy dla stylu loftowego to z pewnością surowy kamień, czarna lub szara barwa, a także metal.

Możesz zatem wybrać ciemną zabudowę szafek, np. zachowaną w przygaszonej szarości na pograniczu z kolorem grafitowym. To oczywiście nie wszystko. Wówczas sprawdzi się szynowe oświetlenie zawieszone na metalowych listwach tuż nad szafkami. Dzięki temu przestrzeń zostanie lepiej doświetlona. Teraz pora zająć się sprzętem AGD. Warto wybrać matowe wykończenie, które można dla kontrastu pozostawić w kolorze czarnym. 

Warto także wspomnieć o ścianach oraz o tym co powinno znaleźć się na podłodze. Wspaniale sprawdzi się surowa cegła. Doskonale prezentuje się ta prawdziwa, która często znajduje się pod tynkiem w starych kamienicach. Stawiaj zatem na oryginalne rozwiązania, ponieważ wykorzystanie jedynie płytek imitujących cegłę może przynieść odmienny skutek. Wówczas styl loftowy nabierze kiczowatego wymiaru. Znakomicie będzie prezentował się także beton architektoniczny, który sam w sobie wygląda na surowy. Możesz do niego bez trudu dopasować praktycznie każdy element.

Dodatki w kuchni loftowej

Podczas aranżacji kuchni warto także pamiętać o wszystkich dodatkach. W loftowych wnętrzach z reguły zachowany jest minimalizm i oszczędność w formie. Możesz jednak postawić na wyjątkowe ozdoby w postaci ściany pokrytej farbą kredową, która sprawdzi się głównie dla dzieci, ale również dorosłym da wiele zabawy. Poza tym doskonale prezentują się różne grafiki np. te nawiązujące do gotowania. W tym przypadku możesz nieco poeksperymentować, jednak zachowaj je w stylu nowoczesnym. Znakomicie wyglądać będą dzieła sztuki o mocnych barwach, które skutecznie przełamią czerń i szarości panujące w surowych, loftowych wnętrzach. Gwarantujemy, że takie pomieszczenie w całości skradnie Twoje serce!

Zdj. główne: Sebastian Herrmann/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*