Wanna w stylu industrialnym

Wanna w stylu industrialnym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Styl industrialny to surowa cegła, metal i szkło. Łazienka w tym stylu jest przestronna, w stonowanych barwach i niezwykle stylowa. W roli głównej w łazience w stylu loftowym występuje często wanna. Oto pięć propozycji ciekawych aranżacji wanny w stylu industrialnym. 

Co zrobić, żeby wanna pasowała do loftowego wystroju łazienki?

W industrialnej łazience eksponuje się słupy, belki stropowe i instalacje. Pomieszczenie jest przestronne, wysokie i sprawia wrażenie otwartego. Trzeba nieco odwagi, aby zdecydować się na taki styl w mieszkaniu, który czerpie inspiracje z opuszczonych fabryk. 

Projektując łazienkę w stylu loftowym pamiętamy o minimalizmie – im mniej dodatków, tym lepiej. To styl, w którym panują surowe formy. Łazienki w stylu industrialnym najlepiej prezentują się w kolorach bieli i czerni. Poniżej znajdziesz kilka propozycji aranżacji wanny w łazience w stylu industrialnym.  

Żeliwna wanna wolnostojąca na nóżkach

Wanny żeliwne były kiedyś bardzo modne. Choć miały swoje wady ( były bardzo ciężki), to niewątpliwie idealnie odzwierciedlały styl industrialny. Ich dużym plusem była wytrzymałość. Poza elegancko wyprofilowaną powierzchnią bardzo duże znaczenie odgrywały nóżki wanny. Niekiedy były to geometrycznie przycięte kawałki metalu, innym razem ozdobne przedmioty. Współcześnie możemy natrafić na żeliwne wanny wolnostojące z nóżkami typu ‘’lwie łapy’’, ale są to raczej propozycje do pałacowych wystrojów wnętrz.  W łazienkach w stylu industrialnym lepiej sprawdzą się modele o delikatnie wyprofilowanym korpusie z prostymi nóżkami z kawałków płaskownika. Jeśli bardzo zależy nam na ozdobnych nóżkach, wybierzmy te w kolorze białym lub czarnym. Dobrym pomysłem będzie dwukolorowa wanna – biała w środku i czarna na zewnątrz. Jeśli nie chcemy wydawać na nią dużo pieniędzy, możemy odrestaurować starą wannę.

Wanna wolnostojąca – nowoczesny minimalizm

Wanna wolnostojąca w loftowej łazience może stać się nowoczesnym, minimalistycznym  elementem aranżacji wnętrza. Taka wanna nie zajmuje dużo miejsca, dlatego świetnie sprawdzi się w małych łazienkach. Taka wanna ma opływowe kształty i jest pozbawiona ozdób. Na szarej, betonowej podłodze to właśnie wanna staje się najważniejszym elementem wyposażenia, który przyciąga uwagę. 

Nietypowa wanna wolnostojąca 

Do łazienki loftowej można wybrać wannę wolnostojącą o nietypowym kształcie. W sklepach dostępne są ciekawe modele o jajowatym lub okrągłym kształcie czy nieregularnych krawędziach. Wokół wanny możemy ułożyć drewnopodobne płytki lub panele wodoodporne – drugie rozwiązanie trzeba jednak skonsultować z fachowcem. 

Wanna obudowana płytkami drewnopodobnymi

Chociaż drewno w łazience ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, to warto wykorzystać je w łazienkach w industrialnym stylu. Świetnie sprawdzą się do tego płytki drewnopodobne, które możemy zastosować tylko wokół wanny.

Wanna obudowana cegłą

Kolejnym materiałem, który jest charakterystyczny dla wnętrz loftowych jest cegła, która świetnie sprawdzi się do obudowania wanny. Jeśli cegła jest ciemna, to warto, aby ściany łazienki były białe – stworzy to ciekawy kontrast. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*