Jak urządzić jadalnię w stylu industrialnym?

Jak urządzić jadalnię w stylu industrialnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl industrialny, zwany inaczej loftowym, kilka lat temu podbił serca domatorów i pozostał w nich aż do teraz. Dzięki swej prostocie, niepowtarzalnemu, ciepłemu klimatowi i łatwości w urządzeniu, lofty stały się ogromnym trendem. Ten styl odnajduje się świetnie właściwie w każdym pomieszczeniu w domu! Zobacz, jak urządzić industrialną jadalnię!

Skąd wziął się styl industrialny?

Styl loftowy wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w czasach kryzysu ekonomicznego, upadłe fabryki, zaczęto przerabiać na lokale mieszkalne. Wysokie sufity, duże okna i ogólna surowość wnętrz były nie do zmienienia w mieszkaniach, powstałych w byłych fabrykach, dlatego stały się one charakterystycznymi cechami industrialnego wystroju wnętrz. Do dziś gołe cegły na ścianach, wysokie okna, eksponowane rury są sztandarowymi elementami loftowego wystroju. 

Jak stworzyć industrialną jadalnię?

Przede wszystkim, postaw na duże elementy, które dadzą wrażenie fabryczności pomieszczenia, bez konieczności zmieniania każdego, najdrobniejszego elementu. Duże stoły loftowe z surowego drewna, z metalowymi nogami z pewnością odmienią charakter wnętrza. Do stołu możesz dobrać również pasujące krzesła. Taki zestaw ustawiony w centralnej części jadalni zdecydowanie sprawią, że stanie się ona bardziej industrialna. 

Najbardziej rozpoznawalną częścią stylu loftowego, są odsłonięte cegły na ścianach. Jeśli planujesz remont, załóż na ścianach jadalni płytki, imitujące cegłę. Ten element sprawi, że każdy, kto wejdzie do takiego pomieszczenia, będzie wiedział, że ma do czynienia z loftem. Na podłodze postaw na drewno, dzięki panelom unikniesz ryzyka, że wnętrze stanie się zbyt chłodne i surowe. Drewniana podłoga ociepli jadalnię i zmieni nieco charakter cegieł na ścianach – z surowego, na bardziej przytulny. 

Designed by Freepik

Ważnym elementem w stylu industrialnym jest oświetlenie. Rozpoznawalne, duże żarówki i ogromnym, pomarańczowym żarnikiem to wręcz synonim industrialności. Wybierz ażurowe lampy, które będą eksponować charakterystyczne żarówki i same wpasują się w nietypowy styl. Metalowe abażury w kolorze czerni lub miedzi fenomenalnie podkreślą wystrój wnętrza, a dzięki temu, że nie są lite, światło dotrze do każdego zakamarka jadalni. 

Jakie dodatki dobrać do jadalni w stylu loftowym?

Ważną kwestią przy dekorowaniu każdego wnętrza są dodatki. Pozwalają one na stworzenie konkretnego nastroju, wprowadzenie do pomieszczenia sezonowości i odświeżenie wnętrza, które zaczyna się nam nudzić. Styl loftowy daje szeroki wybór dodatków, które jeszcze bardziej podbiją wyjątkowy wystrój. Świetnym dodatkiem do jadalni jest zegar. Duży, masywny zegar w stylu industrialnym fantastycznie sprawdzi się, jako główny punkt, skupiający uwagę w pomieszczeniu. 

Fenomenalnie będzie się także prezentował metalowy stojak na wino, na przykład w złotym lub miedzianym kolorze. Taki błyszczący akcent rozjaśni nieco wnętrze jadalni, ale nie odbierze mu fabrycznego charakteru. Poza tym jest to też dodatek praktyczny, który sprawi, że zawsze pod ręką znajdzie się wino odpowiednie do obiadu.

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest miejscem spotkań, wspólnych posiłków i długich rozmów. Właśnie dlatego warto, żeby to miejsce było urządzone w ciekawy sposób i zapraszało domowników do spędzania w nim czasu. Ciepły i przytulny klimat stylu industrialnego sprawi, że cała rodzina chętnie będzie się zbierać w jadalni nie tylko na posiłki. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*