Jak szukać biura na wynajem?

Jak szukać biura na wynajem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każda firma powinna mieć swoją siedzibę stacjonarną – biuro. Jego wynajem to jednak nie taka prosta sprawa, ponieważ przy poszukiwaniu odpowiedniego lokalu należy brać pod uwagę wiele istotnych aspektów. Jak znaleźć idealną siedzibę dla swojej firmy i na czym skupić się szukając odpowiedniego miejsca? Podpowiadamy!  

Powierzchnia biura   

Przy szukaniu lokalu na wynajem weź pod uwagę wielkość swojej firmy i przestrzeń, jakiej rzeczywiście potrzebujesz. Zbyt duże biuro nie jest wcale tak oczywistą zaletą. Powierzchnia powinna być dopasowana do potrzeb firmy i liczby zatrudnianych pracowników. Wynajmowanie niepotrzebnie dużej przestrzeni to po prostu strata pieniędzy, ponieważ cena najmu zależy w dużej mierze również od wielkości lokalu.   

Cena wynajmu i eksploatacji  

Oczywistym zmartwieniem każdego przedsiębiorcy są koszty prowadzenia firmy. Nie da się ukryć, że obecnie są one niezwykle wysokie, co jeszcze bardziej utrudnia prowadzenie działalności. Koszty najmu lokalu na siedzibę firmy są zazwyczaj dość wysokie, jednak przy wyborze biura do wynajęcia Kraków, należy zwracać uwagę nie tylko na sam czynsz, lecz także na koszty eksploatacji budynku. Dowiedz się, jakie firmy dostarczają do niego prąd, gaz i wodę oraz jakie są koszty dodatkowe – dostawa mediów czy sprzątanie. Często okazuje się, że z pozoru tani lokal ma mnóstwo pobocznych kosztów ukrytych, przez co staje się o wiele droższy. Weź też pod uwagę, że z czasem koszty te mogą ulec zmianie i podwyższeniu, dlatego warto zaplanować budżet na wynajem biura z lekkim zapasem.  

Lokalizacja   

Szukając biura do wynajęcia Wrocław, nie zapominaj o tym, by wziąć pod uwagę lokalizację budynku, w którym ma znaleźć się Twoja siedziba. Wiele firm kusi się na wynajem danego lokalu ze względu na niską cenę, jednak zdarza się, że jest ona podyktowana naprawdę niewygodną i trudną lokalizacją. Sprawdź, czy do miejsca, które chcesz wynająć jest w miarę bezproblemowy dojazd, czy w pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej i czy nie jest to niebezpieczna okolica. Oprócz bezpieczeństwa pracowników, wynajmując biuro w nieciekawej lokalizacji, gdzie zdarzają się przestępstwa, narażasz też na przykład sprzęt firmowy na kradzież.  

Parking firmowy   

Ogromnym plusem przy każdej firmie jest parking dla pracowników. W dzisiejszych czasach większość osób porusza się własnym samochodem osobowym, przez co problemem jest wieczny deficyt miejsc parkingowych. Wynajęcie biura w lokalu, przy którym znajduje się parking firmowy to bardzo dobra decyzja, którą z pewnością docenią pracownicy. Brak miejsc parkingowych pod biurem sprawia, że dojazdy do pracy stają się bardzo uciążliwe, a po kilkunastominutowej sesji szukania miejsca, by zostawić auto, pracownicy rozpoczną pracę rozdrażnieni. Ogromnym minusem jest też konieczność korzystania z płatnych parkingów miejskich. W ciągu miesiąca koszt użytkowania takiego parkingu przez ponad 8 godzin, 5 dni w tygodniu może sięgać nawet czterocyfrowej kwoty.  

Poznaj rynek   

Warto wiedzieć, jak wyglądają średnie ceny i warunki wynajmu lokali użytkowych. Szukając biura na wynajem przeglądaj różne strony i oferty, porównuj je ze sobą i upewnij się, że ceny nie są sztucznie windowane lub podejrzanie niskie. Na stronie https://directoffice.pl/ znajdziesz szeroki wybór lokali na biura w wielu polskich miastach, dzięki czemu z łatwością porównasz oferty. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*