Łazienka ze srebrnymi i błyszczącymi płytkami – jak ją urządzić?

Łazienka ze srebrnymi i błyszczącymi płytkami – jak ją urządzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdziwy boom na metaliczne kolory pojawił się nie tylko w modzie, ale i we wnętrzarstwie. Łazienka ze srebrnymi i błyszczącymi płytkami może być szczególnie efektowna. Trzeba jednak dobrze się zabrać do tworzenia takiej aranżacji. Niektóre rzeczy są szczególnie ważne – przypominamy o nich.

Metaliczne odcienie w łazience: gdzie stosować?

Metaliczna struktura płytek łazienkowych z całą pewnością odznacza się oryginalnością. Będzie przyciągała wzrok znacznie bardziej, niż robią to typowe płytki podłogowe lub ścienne.

Dla kogo płytki o metalicznym połysku?

Taka stylizacja w łazience, zwłaszcza gdyby zajmowała większy fragment przestrzeni na ścianach, jest polecana raczej dla osób wymagających i poszukujących wciąż nowych rozwiązań. 

Metaliczne odcienie nie będą pasować do każdego wnętrza

Problem polega na tym, że tak wyrazisty element aranżacji jak srebrne płytki, nie do każdego wnętrza będzie pasował. Najbardziej poleca się stosowanie metalicznych płytek w przestronnych łazienkach z dużą ilością naturalnego światła. Dotyczy to zwłaszcza takich pomysłów urządzenia wnętrza, gdzie podłoga i ściany pokryte są tym samym materiałem. 

Gdzie warto ułożyć srebrne i błyszczące płytki? 

Pomimo połyskliwości poleca się stosowanie ich w raczej minimalistycznie wyposażonych pomieszczeniach. Nieduża liczba prostych mebli, geometryczne kształty i pewna surowość wnętrza są jak najbardziej wskazane. Warto też próbować wykorzystać srebrne i błyszczące płytki do łazienkowych aranżacji w różnych kolorach – choćby czarnej lub szarej. 

Srebrne i błyszczące płytki: rodzaje

Na rynku mamy dostępne różne rodzaje srebrnych płytek odpowiednich do ułożenia w łazience. Z reguły ich ceny są nieco wyższe. 

Kształty płytek

Panuje duża dowolność w zakresie wyboru kształtu i wielkości płytek srebrnych o lśniącej fakturze. Przykłady to choćby:

  • drobne płytki mozaikowe – pięknie prezentują się wtedy, gdy pokryje się nimi całą ścianę w przestronnej łazience; dobrze, jeśli jest to ściana tuż za wolnostojącą wanną;
  • płytki w typie plastra miodu – bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie srebrne i błyszczące płytki mają przełamać stylistykę kolorystyczną; ich zaletą jest kształt pozwalający nie tylko na pokrycie nimi całej ściany, ale też zrobienie dekoracji z tylko kilku płytek;
  • wypukłe płytki – mogą być tworzone z mniejszych kwadratów, oczek lub fal, które pokrywają powierzchnię płytki; to ciekawy, nieco abstrakcyjny wybór;
  • płytki w kształcie rombu z wyraźnie zaznaczoną fakturą i odcinającymi się na jej powierzchni trójkątami.

Z czym łączyć srebrne płytki?

Więcej lub mniej srebra w łazience

Istnieją dwa główne podejścia do błyszczących i srebrnych płytek: mogą być używane jako przeciwwaga dla innych kolorów lub traktowane bardziej pierwszoplanowo. Wówczas trzeba jednak uważać z dozowaniem tworzonego przez nie chłodnego wrażenia, które nie każdemu będzie odpowiadało. Co do zasady proponuje się:

  • srebrne płytki w łazienkach o barwach ujednoliconych z przewagą różnych odcieni szarości;
  • srebrne płytki w łazienkach o barwach kontrastujących; w tym przypadku można użyć srebrnych płytek jako przeciwwagi dla bardzo modnej butelkowej zieleni, ale także dla granatu lub czerni;
  • wykorzystanie płytek jedynie wokół umywalki i powieszonego nad nią lustra.

Ważne, żeby zachować umiar

Należy umiejętnie dobierać odcienie, bo barwa srebrna nie jest kolorem jednolitym. Jest już zresztą obecna we wnętrzu choćby poprzez lustra, dozowniki i krany. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani do aranżacji ze srebrnymi i błyszczącymi płytkami w łazience, to nie obawiajmy się zwrócić z tym problemem do osoby zajmującej się zawodowo aranżacją łazienek. Wybrany materiał jest efektowny, ale też trudno rozplanować jego obecność we wnętrzach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*