Co powinno się znaleźć w domowym biurze?

Co powinno się znaleźć w domowym biurze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób pracuje zdalnie, tworząc w jednym z pomieszczeń swoje własne biuro. Podpowiadamy, jakie rzeczy powinny się w nim znaleźć, aby pracowało się w nim dobrze.

Urządzając własne biuro, nie trzeba się ograniczać – najważniejsze, aby było urządzone według własnych upodobań. Jeżeli chodzi o biurko to mebel powinien przede wszystkim pomieścić laptop bądź komputer, a przy tym musi pozostać na nim wolne miejsce na notatki. Dobrym rozwiązaniem jest biurko narożne, w którym można rozłożyć znacznie większą ilość „papierkowej roboty”. Jeśli chodzi o wysokość biurka, powinna wahać się od 70 do 80 cm.

Drugim kluczowym meblem jest fotel, który powinien być odpowiednio dostosowany do naszego kręgosłupa. Najlepiej sprawdzi się fotel regulowany, którego siedzisko można indywidualnie ustawić. Powinien również posiadać poduszkę lędźwiową.

Godziny spędzone w pozycji siedzącej są z pewnością niekorzystne dla zdrowia, w szczególności, gdy nie mamy zachowanej tzw. zasady ergonomii. Wysokość krzesła czy fotela należy ustawić tak, aby podłokietniki były mniej więcej na wysokości blatu biurka. Gdy usiądziemy przy biurku i ułożymy dłonie na klawiaturze, zgięcie w łokciu powinno tworzyć kąt prosty. Jednocześnie stopy powinny leżeć płasko na podłodze, a zgięte kolana muszą tworzyć kąt 90 stopni.

Jeśli pokój jest za bardzo nasłoneczniony, warto zainwestować w rolety lub żaluzje. Dzięki temu słońce nie będzie się odbijać w monitorze. Inną ważną kwestią jest odpowiednie ustawienie lampy biurkowej. Jej światło powinno być skierowane przede wszystkim na klawiaturę, myszkę oraz notatki.

Jakie dobrać akcesoria i dodatki?

Przestrzeń przeznaczona na biuro powinna być jak najmniej zagracona, dlatego najlepiej sprawdzi się ponadczasowy minimalizm. W domowym biurze spędzamy sporą część dnia, więc cała estetyka musi komponować się z naszymi upodobaniami, a aranżacja powinna wprowadzać przyjazną atmosferę. W domowym biurze dobrze sprawdzi się paprotka, która pochłania szkodliwe promieniowanie i wytwarza dużą ilość tlenu. Warto postawić na biurku również swoją ulubioną roślinkę, aby przestrzeń nie była zbyt surowa.

Ostatnio modnym elementem wystroju są też zegary ścienne. Wybór zegara jako dekoracji ściennej najczęściej jest spójny ze stylem całego wnętrza. W biurze warto postawić na zegary proste, które wszędzie będą pasować. Często właśnie to zegar stanowi punkt centralny biura – wówczas warto postawić na ręcznie klejone wskazówki, których średnica waha się nawet do 1 metra, dzięki czemu będzie widoczny na całej ścianie.

Biuro w domu nie wymaga wielu mebli, ale poza biurkiem warto postawić na prosty regał lub półki na segregatory bądź teczki z dokumentami. Wystarczająca ilość półek pozwoli utrzymać porządek. Ponadto warto zainwestować w pudełka i organizery na biurku, w których można trzymać długopisy, zszywacz, dziurkacz i inne gadżety. Na ścianie nad biurkiem warto zawiesić tablicę kredową lub magnetyczną, na której można zapisywać bieżące pomysły.

Zdj. główne: Patrick Perkins/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*