czwartek, 21 stycznia

Kolory 2021 wybrane przez Pantone. Jak je wprowadzić do wnętrza?

31
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kolory 2021 wybrane przez Pantone. Jak je wprowadzić do wnętrza?

Instytut Pantone, podjął się wyzwania, jakim jest wybór koloru roku 2021, który będzie dominował przez kolejnych 365 dni nie tylko w modzie, ale również w designie wnętrz.

Instytut Pantone na rozpoczynający rok wybrał nie jeden, a dwa kolory. Ultimate Gray oraz Illuminating Yellow, czyli odpowiednio odcienie szarego i żółtego.

Znaczenie Ultimate Gray 

To bezpieczna, neutralna baza, którą dopasujesz do każdego stylu we wnętrzu. Doskonale uwypukli inne kolory pozwalając im błyszczeć i wychodzić na pierwszy plan, aby w momencie przesycenia znów stać się bezpiecznym azylem. Odcienie szarego uspokoi wnętrze, doda mu szlachetności i stabilności.

Znaczenie Illuminating 

PANTONE 13-0647 to wesoły, energetyczny i emanujące ciepło odcień. Symbolizuje otwartość i nadzieję. To symbol słońca i jego boskich właściwości przypisywanych mitycznym bogom. 

Jak łączyć najmodniejsze kolory 2021 roku?

Połączenie wcześniej wspomnianych kolorów może okazać się strzałem w dziesiątkę dla miłośników minimalizmu. Zdecydowanie w większości przypadków żółty przejawiał się będzie jako dodatek. Nie chodzi jedynie o tekstylia, chociaż te zapewne będą w przewadze. Żółte mogą być też sofy, fotele, tapety, obrazy, szkło, a nawet meble. W odpowiednich proporcjach stworzą wnętrze unikalne, ale i ponadczasowe. Szarości na ścianach warto przełamać żółtymi akcentami w postaci nowoczesnego fotela, lekkich zasłon czy dywanu.

Nicole Staniszewska

Zostaw komentarz