Kilka sposobów na piękne rośliny w ogrodzie

Kilka sposobów na piękne rośliny w ogrodzie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Na to jak wyglądają rośliny w naszym ogrodzie, wpływa całkiem sporo rzeczy. Znaczenie ma miejsce, rodzaj gleby, stopień nasłonecznienia i nawodnienia, ale również to, w jaki sposób pielęgnujemy zasadzone gatunki. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby pomóc zapewnić roślinom odpowiednie warunki. Zobacz, co może się przydać, aby Twój ogród zachwycał.

Czym nawozić rośliny ogrodowe?

Jedną z czynności, którą warto wprowadzić do swojego pielęgnacyjnego planu, jest nawożenie. Dzięki niemu można nie tylko wzmocnić rośliny i spodziewać się obfitszych plonów, ale przy okazji podnieść odporność gatunków na niekorzystny wpływ niektórych czynników atmosferycznych. Nawożenie pozwala także sprawić, że uprawiane gatunki stają się mocniejsze, dzięki czemu mniej podatne na szkodniki. Nawozy (https://www.bricomarche.pl/ogrod/uprawa-roslin/nawozy/nawozy-naturalne) można znaleźć wśród całkiem sporej grupy produktów pochodzenia naturalnego, ale również profesjonalnych środków specjalistycznych, które powstały z myślą o konkretnych odmianach. Świetnymi przykładami są produkty przeznaczone do kwiatów takich jak róże, hortensje, czy magnolie, ale także dedykowane iglakom, czy żywopłotom. Nawożenia potrzebują też trawniki, a nawet uprawiane owoce i warzywa z pomidorami, borówkami, czy truskawkami na czele, więc i do nich powstały specjalne mieszanki, które pomagają się właściwie rozwijać. 

Nawozy są dostępne w formie produktów sypkich i granulatów, które należy rozsypać wokół rośliny i wymieszać z ziemią. Można też znaleźć te w formie wygodnych w użyciu płynów, które będą pobierane z gleby wraz z wodą.

Inne środki, pomocne przy pielęgnacji roślin

Oprócz nawozów na rynku dostępne są również inne środki pielęgnacyjne do roślin, których zadaniem też jest umożliwienie roślinom lepszego wzrostu. Wśród produktów znaleźć można więc wiele artykułów służących eliminowaniu chwastów, czy płyny i aerozole pomagające się pozbyć mchu, glonów i porostów. Warte uwagi są również maści, służące do ochrony drzewek przed grzybami, ale także zabezpieczające miejsca uszkodzone w sposób mechaniczny. Do zwalczania chorób nadają się także mocniejsze w działaniu opryski, dzięki którym można zapomnieć o różnych czyhających na rośliny niebezpieczeństwach.

W pielęgnacji ogrodu przydatne bywają także produkty takie jak wapno, służące do poprawiania jakości gleby wokół drzew, ale także rozmaite ukorzeniacze, które zwiększają szansę przyjęcia się młodych sadzonek. Uprawianie roślin związane jest także z eliminowanie szkodników, dlatego dobrze wiedzieć o produktach takich jak tablice lepowe, czy pułapki, które zwabią muszki. Istnieją również artykuły, które znajdą zastosowanie, gdy zechcemy przenieść niektóre z okazów do swojego domu. Do podtrzymania w świetnym stanie świeżo ściętych kwiatów, warto wykorzystać płynne odżywki, które dodaje się do wody. Dzięki zawartości składników odżywczych nie tylko sprawią, że woda w wazonie dłużej pozostanie czysta, ale nasze róże, tulipany, czy inne gatunki, będą dłużej wyglądały, jak gdyby dopiero co zostały ścięte z rabatki.

Fot.: Harry Grout/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*