Biuro w domu w stylu skandynawskim

Biuro w domu w stylu skandynawskim
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski pojawił się w aranżacji wnętrz już jakiś czas temu i nie zanosi się, żeby miał w najbliższych kilku sezonach nas opuścić. Jasne barwy, drewno, prostota i minimalizm wspierane przez praktyczne rozwiązania organizacyjne. Można powiedzieć, że są to cechy niemal idealne do tworzenia przestrzeni biurowej. Marzysz o domowym gabinecie w stylu skandynawskim? Zainspiruj się z nami! 

Styl skandynawski idealny do biura

Domowe biuro to przestrzeń, w której często spędzamy długie godziny, dlatego tak ważne jest, by było ono dobrze zorganizowane i piękne. W przestrzeni, w której dobrze się czujemy i która nas nie męczy, pracuje nam się lepiej i efektywniej, a przecież właśnie o to chodzi. Co więcej, styl skandynawski ponad wszystko ceni sobie funkcjonalność, która jest niezmiernie ważna w pracy. Pozwala na utrzymanie porządku i harmonii, dzięki którym będziesz mógł się skupić na swoich obowiązkach.

Na jakie kolory postawić w biurze w stylu skandynawskim? 

Styl skandynawski to zdecydowanie jasne kolory. Również w biurze najlepiej sprawdzą się biele, beże, kremy i jasne szarości. Dzięki temu będziesz miał wrażenie, że wnętrze wypełnia dużo światła, a praca w nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Co więcej, biel i jej podobne nie rozpraszają nas dodatkowo w trakcie pracy, pozwolą się skupić i wykorzystać cały nasz potencjał. Samo wnętrze powinno pobudzać naszą kreatywność i zachęcać do działania. Ponadto jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, dlatego jeśli Twoje biuro nie jest dużych rozmiarów, styl skandynawski okaże się idealnym rozwiązaniem.

Biuro skandynawskie czyli surowe?

Jedną z cech stylu skandynawskiego jest surowość i minimalizm wyrażające się zarówno w podstawowych meblach, jak i dodatkach. Dlatego w skandynawskiej realizacji biurowej najlepiej sprawdzi się proste w swej budowie biurko oraz ograniczona ilość ozdób i dekoracji, czyli typowych rozpraszaczy. Jednakże Skandynawowie pomimo prostoty cenią również dobry projekt, dlatego szukając mebli do swojego skandynawskiego biura, możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w kwestii formy.

Biurko — najważniejszy mebel w każdym gabinecie 

To właśnie biurko i nieodłączne krzesło są najważniejszym duetem w każdym biurze. Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujesz, pamiętaj, że powinny być one dopasowane do Twoich potrzeb. Jednym wystarczy mały blat, inni nie wyobrażają sobie pracy w ścisku. Niezależnie od tego, na co się ostatecznie zdecydujesz, jeśli postawiłeś na styl skandynawski, mebel ten powinien być funkcjonalny i najlepiej, gdyby był stworzony z drewna. Dopuszczalne są również biurka białe, choć nie ukrywamy, że te wybierane są zdecydowanie rzadziej. Niezastąpioną formą będzie tu wolnostojący mebel z pojemnymi szafkami bądź szufladami, w których pomieścisz wszelkie dokumenty i inne potrzebne drobiazgi. Dzięki temu będziesz mógł uniknąć różnego rodzaju zbędnych przedmiotów znajdujących się na blacie.

Jeśli chodzi o sposób ustawienia biurka, najlepiej umieścić je pod oknem bądź w jego sąsiedztwie. Zapewni Ci to dostęp do światła dziennego, dzięki czemu istnieje szansa, że nie będziesz musiał montować dodatkowego oświetlenia.

Jeśli nie dysponujesz w mieszkaniu osobnym pomieszczeniem, które możesz zaaranżować jako biuro, wystarczy, że do salonu bądź sypialni wstawisz właśnie takie biurko z krzesłem i miejsce do pracy gotowe.

Zdj. główne: Burst/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*