Lampiony w stylu loft – jakie wybrać?

Lampiony w stylu loft – jakie wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli szukasz dodatków, które podkreślą Twoje mieszkanie inspirowane loftem, przyjrzyj się naszym sugestiom. Proponujemy lampiony!

Styl loftowy, nazywany również industrialnym, kojarzy się z surowym minimalizmem, a tym samym z nowoczesnością. Tymczasem narodził się w Stanach Zjednoczonych już w latach 50. XX wieku, a więc ponad 70 lat temu. W tamtym czasie opuszczone fabryki coraz częściej przeznaczano na mieszkania. Specyficzne rozwiązania konstrukcyjne ogromnych hal przyczyniły się do stworzenia popularnego dziś stylu loftowego.

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Charakterystyczne dla stylu loftowego są otwarte przestrzenie, duże okna (często sięgające od podłogi do sufitu) i wysokie stropy. Wnętrza są elegancko surowe, co podkreślają między innymi widoczne instalacje czy ściany, które wyglądają, jakby nie zostały wykończone. Znaczenie mają również odpowiednie materiały – w loftach pierwsze skrzypce grają drewno, cegła, beton, szkło i metal. Urządzając mieszkanie w stylu loft, warto sięgnąć także po naturalne tkaniny, takie jak len i skóra.

Wśród mebli wyróżniają się drewniane modele o prostej konstrukcji, które często mają metalowe elementy przywodzące na myśl wyposażenie fabryk. Z kolei wśród dodatków dominują lustra w czarnych ramach, minimalistyczne grafiki, zegary i wazony w ciemnych, przydymionych barwach. Nie mniej istotny jest również wybór odpowiedniego oświetlenia.

Oświetlenie w stylu loft

Oświetlenie w stylu loftowym pełni nie tylko funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Wystrój podkreślają szczególnie lampy podłogowe i oryginalne lampiony. Niektóre modele mają ozdobne żarówki. Jeśli zdecydujemy się na kilka lamp w różnych rozmiarach i ustawimy je na podłodze w rogu pomieszczenia, uzyskamy niesamowity efekt. W obszernych pomieszczeniach możemy śmiało powiesić masywne, metalowe lampy.

Lampiony w stylu loft – wybrane modele

Choć loftowe wnętrza wyróżniają się surowością i minimalizmem, to można łatwo dodać im przytulności dzięki oświetleniu. Urzekające są zwłaszcza lampiony, które do każdego pomieszczenia wprowadzą odrobinę uroku i ciepła. Przedstawiamy wybrane modele, które pięknie wpasują się w loftowe mieszkania.

Lampion Zoya od Miloo Home

Klasyczny lampion wykonany z aluminium, z mocnym czarnym obramowaniem. Sprawdzi się nie tylko w loftowych mieszkaniach, ale i w ogrodzie podczas wieczornych przyjęć na świeżym powietrzu.

Czarny lampion z serii Opus od Aluro

Czarny lampion, który proponuje nam Aluro, został wykonany z drewna i szkła. Można postawić go na podłodze lub zawiesić, najlepiej w towarzystwie zielonych roślin o długich liściach. Do środka warto wstawić sztuczne świeczki, które podkreślą urok lampionu.

Miedziany lampion Hermes od Aluro

Gładkie szkło i miedziana obudowa przywodząca na myśl stare złoto – to połączenie sprawia, że lampion w takim stylu idealnie odnajdzie się w industrialnych wnętrzach. Obudowa złożona z miedzianych pasków oplata szklany klosz na wzór zbroi, dzięki czemu lampion z jednej strony wygląda staroświecko, a z drugiej – efektownie i designersko.

Lampion Azuro od Aluro

Lampion z niebieskiego szkła wyróżnia się nieregularnymi tłoczeniami na powierzchni oraz skórzanym paskiem, który ułatwia przenoszenie. Barwa lampionu przypomina niebo w pochmurny dzień, dzięki czemu na pewno przyciągnie wzrok w surowych wnętrzach w stylu loft.

Zdj. główne: Krissia Cruz/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*