Jak ustawić pralkę i suszarkę?

Jak ustawić pralkę i suszarkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Suszarka bębnowa jest coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia polskich domów. Jak ustawić pralkę i suszarkę, aby móc wygodnie z nich korzystać? Podpowiadamy.

Jeszcze do niedawna suszarka bębnowa mogła wydawać się zbędnym luksusem. Obecnie coraz więcej osób docenia korzyści, jakie gwarantuje to urządzenie. Rozłożone w pokojach suszarki stojące z rozwieszonym praniem to niekoniecznie najlepsze dekoracje naszych wnętrz. Suszarka bębnowa rozwiązuje problem żmudnego suszenia ubrań.

Jest to jednak dodatkowy sprzęt w domu, który potrzebuje swojego stałego miejsca. Suszarkę zdecydowanie najlepiej umieścić w pobliżu pralki – pozwoli to na wygodne korzystanie z obu urządzeń.

Gdzie i jak ustawić pralkę i suszarkę?

Jeżeli dysponujemy dostateczną przestrzenią w łazience lub osobnym pomieszczeniem pełniącym funkcję pralni i suszarni, najprościej ustawić sprzęty jeden obok drugiego. Takie rozwiązanie nie wymaga szczególnych zabiegów i pozwala wygodnie korzystać z obu urządzeń. 

Jednak szczególnie chętnie stosowanym sposobem na ustawienie pralki i suszarki jest zabudowa słupkowa. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które chcą zaoszczędzić przestrzeń. Umieszczenie sprzętów jeden na drugim pozwoli zmieścić je nawet w łazience niedużych rozmiarów. Zabudowa słupkowa pozwala również ustawić sprzęty w innych pomieszczeniach niż łazienka, np. w przedpokoju.

Pralka i suszarka – jak ustawić je jedna na drugiej?

Czy lepiej ustawić pralkę na suszarce, czy też suszarkę na pralce? To bez różnicy. Urządzenia możemy ustawić w słupku w dowolnej kolejności, jeżeli pozwalają na to ich gabaryty oraz posiadają one odpowiednie łączniki.

Dobranie właściwych łączeń jest tutaj bardzo istotną kwestią. Stąd często zaleca się zakup obu sprzętów od tego samego producenta – posiadają one wówczas dedykowane łączniki, podobny design i rozmiary. Jeśli jednak posiadamy już pralkę, do której dokupić chcemy nową suszarkę i zdecydujemy się na produkt innej marki, miejmy na uwadze, że na dobór odpowiedniego łącznika będziemy musieli poświęcić nieco czasu.

Pralka i suszarka w zabudowie

Jednym z chętniej stosowanych sposobów na ustawienie pralki i suszarki jest umieszczenie ich w zabudowie. Może to być wielofunkcyjna szafa ze specjalnym miejscem na oba sprzęty, która dodatkowo będzie nam służyć jako przechowalnia dla innych rzeczy.

Innym rozwiązaniem jest też specjalna zabudowa pod pralki i suszarki, która przypomina dużych rozmiarów półkę. Takie półki mogą być wyposażone w dodatkowe miejsca na potrzebne do prania akcesoria. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w łazience, w której dysponujemy ograniczoną przestrzenią.

Jeżeli chcielibyśmy po prostu zakamuflować pralkę i suszarkę, oszczędzając miejsce w mieszkaniu, wówczas dobrym pomysłem jest umieszczenie ich w szafie wnękowej czy też przestrzeni wydzielonej specjalnie dla tych sprzętów.

Pralka i suszarka w małej łazience

Jeżeli nasze sprzęty muszą zmieścić się w łazience niewielkich rozmiarów, zwłaszcza takiej, która jest już urządzona, możemy po prostu ustawić suszarkę na pralce (lub odwrotnie), oddzielając je odpowiednim łącznikiem. Wiele łączników posiada wysuwaną półkę, która może okazać się bardzo przydatna w czasie prania i suszenia.

Zdjęcie główne: Sarah Chai/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*