Jaki sprzęt AGD do białej kuchni wybrać? Przeglądamy!

Jaki sprzęt AGD do białej kuchni wybrać? Przeglądamy!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Biel to kolor uniwersalny, który wciąż modny jest także w kuchni. Może być do niej wprowadzony na dwa sposoby: poprzez kolor ścian lub sprzętów w niej stojących. W przypadku, gdy to ściany są białe, można sobie pozwolić na wprowadzenie do wnętrza beżu, brązu lub elementów metalicznych. Co wybrać? Podpowiadamy?

Dlaczego cenimy biel w kuchni?

Biała kuchnia to przede wszystkim wspomniana uniwersalność. Daje ogromne pole do tworzenia rozmaitych aranżacji. Można znaleźć przestrzenie kuchenne w stylu klasycznym, glamour, ale popularne są też nowoczesne. 

(Nie tylko) Skandynawskie inspiracje

Białe kuchnie, które wydawały się już odchodzić do przeszłości, znowu popularne stały się dzięki inspiracjom niesionym przez styl skandynawski. Kuchnia z dominacją białego koloru przestała uchodzić za nijaką lub wręcz smutną i zbyt sterylną. Zaczęła się kojarzyć jako schludna, czysta i przytulna. Dodatki do takiego wnętrza nie musiały być już, jak w latach 90. pyszniące się lub kontrastujące.

Po pewnym czasie zaczęto jednak znów cenić babcine, białe kredensy. Po odnowieniu i nadaniu im ciekawych cech, np. dzięki użyciu farby kredowej i stworzeniu przecierek, stawały się znów interesującą podstawą dla kuchni w kolorze białym. Oczywiście warto taką kuchnię wyposażyć w nowoczesny sprzęt AGD. W jaki sposób go jednak dobrać?

Jaki sprzęt AGD do białej kuchni? Niezbędne urządzenia 

Wyposażenie białej kuchni nie będzie się niczym różniło od standardowego. Dobrą stroną sytuacji jest to, że większość sprzętów AGD występuje w kolorze białym lub barwie, która nie kłóci się stylistycznie z bielą ścian. Lodówkę, kuchenkę mikrofalową, kuchenkę gazową i wiele innych sprzętów bez problemu kupimy w pasującym nam kolorze. Nie każdemu odpowiada jednak zbyt dużo bieli w pomieszczeniu. Możemy więc postawić na inne kolory lub w odpowiedni sposób dobrać dodatki, aby zmienić akcenty kolorystyczne we wnętrzu. 

Jakie kolory sprzętu łatwo jest zestawić z bielą ścian w kuchni?

Ciekawa stylizacja w białej kuchni może być stworzona dzięki różnym barwom sprzętu AGD. Łatwo będzie ją osiągnąć zwłaszcza przy użyciu sprzętów w kolorze:

  • czarnym – balans bieli z czernią zawsze jest elegancki. Nie wymaga zbyt licznych dodatków, ale trzeba z nim uważać w małych pomieszczeniach. Wówczas poleca się mocniejsze doświetlenie wnętrza;
  • szarym – szarość również jest bardzo uniwersalna, nadaje się także do zestawienia jej z bielą kuchni. Poleca się zwłaszcza ciemniejsze, np. grafitowe sprzęty AGD;
  • srebrnym – metaliczne odblaski wciąż są w modzie. Takie sprzęty AGD poleca się zwłaszcza do kuchni nowoczesnych; 
  • beżowym – dzięki niej można osiągnąć ciepły klimat w białej kuchni. Modne w tym roku barwy Ziemi będą doskonałym wyborem dla osób, które dobrze odnajdują się w takich wnętrzach. Ciemniejsze dodatki sprawią, że unikniemy w biało-beżowej kuchni wrażenia monotonii.

Jaki kolor sprzętu AGD w kuchni będzie praktyczny?

Oczywiście wybór mikrofalówki, lodówki czy piekarnika do kuchni nie może opierać się tylko na ich wizualnych walorach i ładnym designie. Liczy się również funkcjonalność – nie tylko sprawność samego sprzętu, ale także jego trwałość.  Pojawiają się wciąż wątpliwości, czy sprzęty AGD w jasnych kolorach są praktyczne. Najczęściej dotyczą one tych, które są całkowicie białe. 

>> 3 praktyczne i stylowe akcesoria łazienkowe

W praktyce zdarza się, że biały kolor przekłada się na krótsze użytkowanie sprzętów AGD w kuchni – zwłaszcza, gdy bardzo zależy nam na tym, żeby dobrze się prezentowały. Mechanizm powstawania problemów nie jest skomplikowany i dotyczy zwłaszcza sprzętu słabszej jakości; biały sprzęt częściej się brudzi. W szczególnie narażonych miejscach po pewnym czasie pojawiają się rysy, później zaś nieestetyczne przetarcia. Właśnie to sprawia, że do białych kuchni wybiera się sprzęty AGD w innych kolorach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*