Kiedy warto użyć farb epoksydowych?

Kiedy warto użyć farb epoksydowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Podczas budowy pomieszczeń przemysłowych czy warsztatów mechanicznych priorytetem staje się zabezpieczenie posadzek przed niepożądanym działaniem różnego rodzaju substancji. Z tym zadaniem wzorowo radzą sobie farby epoksydowe. Czym są i dlaczego jeszcze warto z nich skorzystać? Sprawdźmy! 

Remont garażu to prawdziwe wyzwanie dla wielu osób. Coraz częściej poszukuje się produktów, które nie tylko odmienią wnętrze, lecz także pomogą w zachowaniu ich w nienaruszonym stanie przez następne kilka lat. Farby epoksydowe to rozwiązanie gwarantujące odporność na wszelkiego typu uszkodzenia czy nieuchronny wpływ czynników zewnętrznych. O tym, co jeszcze powinieneś wiedzieć na ich temat dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy! 

Czym są farby epoksydowe? 

Farby epoksydowe nie cieszą się dużą popularnością użycia podczas tradycyjnych remontów mieszkań. Ich zastosowanie doceniane jest w przestrzeniach przemysłowych, najlepiej sprawdzają się w malowaniu metalu, drewna czy kafelek. Dostępna na rynku

farba epoksydowa do betonu to kolejny dowód na ich niestandardowe zastosowanie. 

Farby epoksydowe określane są inaczej jako farby żywiczne. Wytwarzane są na bazie syntetycznych żywic epoksydowych, zawierających w sobie jeden bądź dwa składniki. O jej wytrzymałości świadczy fakt, iż utwardzona nie ulega rozpuszczaniu czy topnieniu się. 

Gdzie stosuje się farby epoksydowe? 

W jakich przestrzeniach wykorzystuje się farby epoksydowe? Przede wszystkim w przemysłowych. Na medal spisują one w zabezpieczaniu powierzchni betonowych czy wybranych rodzajach powierzchni metalowych. Właściwości powłoki pozwalają zminimalizować niszczący wpływ gazów i kwasów w kontakcie z powierzchnią. Rozwiązanie z farbą epoksydową w roli głównej sprawdza się także w warsztatach samochodowych, gdzie obecne są oleje, smary i paliwa. Często pomijaną cechą farb żywicznych jest ich antypoślizgowa powłoka, która chroni przed poślizgnięciem i poprawia przyczepność do podłoża. 

Czy farby epoksydowe są szkodliwe dla zdrowia? 

Farby żywiczne często charakteryzują się ostrą, drażniącą wonią, co może prowadzić do podrażnienia dróg oddechowych i reakcji alergicznych na skórze. W przypadku korzystania z farb epoksydowych zaleca się szczególną ostrożność i wyposażenie się w środki ochrony osobistej, takie jak okulary ochronne i rękawice. Dlatego też warto korzystać z dobrych i sprawdzonych rozwiązań jakimi są farby Watco. Są one bezpieczne, niemal bezzapachowe i posiadają wszelkie niezbędne atesty świadczące o ich bezpieczeństwie.

Fot.: Ksenia Chernaya/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*