Monitoring w domu – przekonaj się, że warto

Monitoring w domu – przekonaj się, że warto
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Coraz więcej osób mieszkających w domkach jednorodzinnych decyduje się na zamontowanie w domu monitoringu. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w monitoring.

Monitoring wizyjny, nazywany często cctv, niegdyś kojarzył nam się wyłącznie ze sklepami lub większymi powierzchniami biurowymi. Dzisiaj jednak coraz powszechniejszą praktyką jest montowanie go we własnych czterech ścianach. Podpowiadamy, jakie korzyści niesie za sobą posiadanie monitoringu w domu. 

Monitoring chroni przed kradzieżą

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto zamontować monitoring w swoim domu, jest ochrona przed kradzieżą. Według Raportu “Securing Home and Business” domy bez systemów bezpieczeństwa są 2,7 razy bardziej narażone na włamanie. Wynika z tego, że sama obecność systemu ochrony takiego jak monitoring może skutecznie odstraszyć włamywacza i zapobiec kradzieży. Można także pokusić się o stwierdzenie, że montując monitoring we własnym domu, przyczyniasz się także do ochrony całej pobliskiej okolicy. Monitoring w domu jednorodzinnym przydaje się zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów i wakacji, ale także na co dzień, w czasie pobytu w pracy. Kamerę antywłamaniową najlepiej jest umieścić w okolicy drzwi wejściowych, tarasu oraz garażu.

Monitoring jako pomoc dla rodziców z małymi dziećmi

Posiadanie w domu monitoringu z pewnością docenią także rodzice małych dzieci, ponieważ monitoring bezprzewodowy online pozwala na uzyskanie stałego wglądu do pokoiku dziecięcego. Dzięki temu rodzice mogą w bezpieczny sposób kontrolować sen i zabawy dziecka w czasie, gdy na przykład znajdują się w innym pomieszczeniu lub w ogrodzie. Jest to także znana wszystkim metoda kontroli, gdy dziecko zostaje pod opieką niani, a rodzice chcą sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Dobry monitoring do domu

Jak widzisz, monitoring to naprawdę przydatne urządzenie do domu. Jednak, aby spełniało prawidłowo wszystkie swoje funkcje, warto wybrać odpowiedni sprzęt dobrej jakości. W sprzedaży dostępnych jest bowiem wiele, często bardzo się od siebie różniących rozwiązań, jednak nie wszystkie z nich będą w pełni skuteczne. Co więc wybrać? Dobrym rozwiązaniem są z pewnością bezprzewodowe kamery WiFi. Są to niewielkie urządzenia, których zamontowanie nie wymaga żadnych skomplikowanych przedsięwzięć. Kamery bezprzewodowe wystarczy umieścić w wybranym miejscu w domu lub na zewnątrz budynku oraz podłączyć je z dostępną siecią WiFi. Dzięki temu zarejestrowany obraz możesz oglądać w czasie rzeczywistym na swoim laptopie lub smartfonie. Dodatkowo obraz ten zostanie zapisany na karcie SD, co może przydać się w celach dowodowych na wypadek stwierdzenia włamania lub innej formy naruszenia bezpieczeństwa domu przez osoby trzecie. Nowoczesne kamery mają także funkcję zapisywanie danych w „chmurze”.

Jeśli szukasz jeszcze bardziej kompleksowego i zaawansowanego rozwiązania dla swojego domu, to warto także zwrócić uwagę na kamerę bezprzewodową 360°, która pozwala na rejestrowanie wszystkiego, co dzieje się dookoła niej. Ponadto warto zainwestować w Urządzenia, które posiadają bardzo przydatną w domowym monitoringu funkcję detekcji ruchu. Po jego wykryciu kamery bezprzewodowe automatycznie wysyłają alert do aplikacji zainstalowanej na smartfonie właściciela, co gwarantuje maksimum kontroli oraz bezpieczeństwa.

Zdjęcie główne: Alex Knight/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*