Najpiękniejsze donice w stylu nowojorskim

Najpiękniejsze donice w stylu nowojorskim
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kwiaty, które rosną w stylowej doniczce, podkreślają piękno mieszkania, nadając mu świeżości i uroku. Jakie donice pasują do stylu nowojorskiego?

Słów kilka o stylu nowojorskim

Styl nowojorski jest bardzo eklektyczny, łączący ze sobą klasyczną elegancję oraz inspiracje z innych stylów, m.in. glamour czy Art. Deco. Odpowiednio dobrane materiały i staranne wykończenie pozwalają uzyskać „nowojorski szyk” we wnętrzu.

Styl nowojorski charakteryzuje się dużą przestronnością pomieszczeń. Jeśli masz mały metraż mieszkania, to warto go powiększyć za pomocą dodatków oraz odpowiedniego oświetlenia. Do aranżacji pomieszczeń w tym stylu należy wybrać wysokiej jakości produkty z drewna, szkła oraz metali. We wnętrzach w stylu New York dominują stonowane, neutralne kolory, które są ożywione przez dodatki w kontrastujących barwach. 

Symetria i światło

Styl nowojorski to duża ilość światła i połyskujące faktury. Styl ten wręcz uwielbia oryginalne dodatki, np. kinkiety, lampy i doniczki. Pamiętaj, że w tym stylu ważna jest symetria. Jeśli stawiasz lampy czy doniczki, to tylko w duecie. Zdecyduj się również na niklowane i chromowane elementy doniczek – są one kwintesencją nowojorskiego stylu.

Styl nowojorski – jakie donice?

W stylu nowojorskim donica jest nie tylko praktycznym naczyniem do uprawy roślin, ale też świetną ozdobą. Doniczka musi być odpowiednio dobrana do kwiatów, aby stworzyć z nimi ciekawą kompozycję. Jak dobrać doniczkę do wnętrza w stylu nowojorskim?

Kwiaty dobrane do warunków we wnętrzu

Zanim rozpoczniesz poszukiwania roślin do domu, to najpierw przyjrzyj się miejscom, w których planujesz ustawić doniczki. Pamiętaj, że kwiaty doniczkowe mają bardzo różne wymagania, dlatego przed zakupem zorientuj się, czy dana roślina będzie rosnąć w wybranym przez Ciebie miejscu. 

Rodzaj rośliny jako główne kryterium wyboru doniczki

Rodzaj rośliny powinien być zawsze głównym kryterium wyboru doniczki. Bardzo popularne w ostatnim czasie palmy i draceny, powinny być sadzone w wysokich doniczkach. Modne kaktusy i sukulenty warto sadzić w małych, okrągłych doniczkach.

Doniczka dopasowana do wnętrza

Jeśli wiesz już jaki kształt i rozmiar doniczki preferują wybrane przez Ciebie rośliny, to możesz zacząć rozglądać się za doniczką, która idealnie wpisze się w wystrój Twojego mieszkania. 

Doniczki w stylu nowojorskim

Wnętrza w stylu nowojorskim są bardzo eleganckie i każdy, nawet najmniejszy detal ma w nich znaczenie. Tym samym należy ostrożnie dobierać dekoracje, aby stanowiły spójną całość. Idealnie sprawdzą się tutaj stonowane kolory z połyskiem – srebro, chrom i złoto lub metalowe zdobienia. 

Do wnętrz w stylu nowojorskim wybieraj doniczki, które będą pełniły funkcje stylowego dodatku uzupełniającego całe wnętrze. Do małych kwiatów świetnym rozwiązaniem będą małe srebrne lub złote, ceramiczne doniczki na nóżce – nadadzą lekkości i elegancji wnętrzu.

W ozdobnych doniczkach na podłodze świetnie będą prezentować się duże kwiaty. Jeśli chcesz stworzyć zieloną dżunglę w mieszkaniu, to warto wykorzystać do tego różnego rodzaju kwietniki, które bardzo efektownie dopełnią wnętrze w stylu nowojorskim.

Inspiracje doniczek w stylu nowojorskim

Doniczki w stylu nowojorskim są kwintesencją elegancji i dobrego smaku. Jeśli chcesz dodać swojemu wnętrzu elegancji, to wybierz doniczki w stylu New York.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*