Naklejki – ozdobny i funkcjonalny dodatek do wnętrz

Naklejki – ozdobny i funkcjonalny dodatek do wnętrz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Naklejki ścienne są prawdopodobnie najszybszym sposobem na zmianę wystroju. Taka dekoracja sprawdzi się dobrze zarówno w salonie, jak i w sypialni czy pokoju dziecięcym. Pomysłów na aranżację z użyciem naklejek jest tak dużo, jak ich wzorów.

Zalety naklejek na ścianę

Naklejki są przede wszystkim niedrogie i szybkie w montażu. To niezastąpione rozwiązanie, jeżeli chcesz udekorować wnętrze niezbyt wysokim kosztem albo jeżeli nie masz zbyt dużo miejsca na większe ozdoby. Przez to, że folia, z której wykonane są naklejki, jest najczęściej wodoodporna, można czyścić je, przecierając wilgotną szmatką.

Proste jest także usuwanie naklejki. Wystarczy podważyć ją i powoli oderwać, a powierzchnia, na której się znajdowała, pozostanie nietknięta. Zależy to jednak od trwałości nałożonego wcześniej tynku czy farby. Najmniej narażone na uszkodzenie powierzchni są ściany, które pokryte zostały tynkami gipsowymi.

Naklejki są świetnym rozwiązaniem także dlatego, że producent naklejek proponuje najczęściej bardzo szeroki zakres różnorodnych wzorów i rozwiązań, które sprawdzą się dobrze w każdym wnętrzu.

Rodzaje naklejek

Najbardziej popularnymi naklejkami, które pozwolą udekorować wnętrza, są naklejki ścienne. Są one dostępne w największej ilości wzorów. Na rynku dostępne są także naklejki podłogowe, a także naklejki na piece i kotły.

Wzory naklejek

Wzór kwiatowy

Naklejki z motywami roślinnymi i kwiatowymi mogą tworzyć na ścianach niezwykłe iluzje optyczne. Warto zdecydować się na umieszczenie ich w załamaniu ściany albo nad łóżkiem, ponieważ wtedy będą robiły fantastyczne wrażenie.

Naklejki edukacyjne

Interesującym i jednocześnie praktycznym rozwiązaniem są naklejki edukacyjne. Sprawdzą się dobrze przede wszystkim w pokojach dziecięcych. Stworzą przyjazną atmosferę i będą im pomagać w nauce. Warto umieścić nad biurkiem naklejki na przykład z tabliczką mnożenia lub planszę edukacyjną ze słówkami w obcym języku.

Naklejki do pokoju dziecięcego

Oprócz naklejek edukacyjnych, w pokojach dla dzieci dobrze wyglądać będą naklejki z ulubionymi bohaterami bajek czy zwierzętami. Naklejkami ściennymi można też udekorować fronty szaf. Na fronty można też nakleić to, co dzieci rysują najczęściej, czyli drzewo, słońce, chmury czy domek.

Okno na świat

Wykorzystując okrągłą kolorową naklejkę można stworzyć portal do innego świata. Dzięki nim będzie można codziennie patrzeć na piękną plażę czy górskie szczyty. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla miłośników natury.

Efekt cegły

Ściana z surowej cegły to coraz częstszy wybór w aranżacjach wnętrz, zwłaszcza w stylu loftowym. Nie każdy może jednak sobie pozwolić na takie rozwiązanie, najczęściej przez brak tak dużej powierzchni ściany do zagospodarowania. Wtedy z pomocą przychodzą naklejki ze wzorem cegły, które będą idealnym rozwiązaniem, żeby nadać wnętrzom specjalny charakter.

Gdzie umieszczać naklejki?

Najczęściej naklejki ścienne umieszczane są na ścianach w salonie, na przykład za sofą. Dobrze sprawdzą się także na ścianie w kuchni, w jadalni albo w przedpokoju. Tu najlepiej postawić na naklejkę w formie napisu witającego gości wchodzących do domu. W sypialni świetnym rozwiązaniem będą naklejki z pozytywnym przesłaniem w formie napisu, natomiast w kuchni najczęściej spotkać się można z naklejkami przedstawiającymi jedzenie.

Jeżeli nie chcemy przyklejać naklejek na ścianę, równie dobrze można ozdabiać nimi lustra, okna czy meble. Taka aranżacja wnętrz z pewnością także będzie atrakcyjna.

Zdjęcie główne: Victoria Borodinova/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*