Dodatki do sypialni, które ocieplą wnętrze

Dodatki do sypialni, które ocieplą wnętrze
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sypialnia to najbardziej intymne i prywatne pomieszczenie w całym domu. Fakt, że ma do niego dostęp zaledwie kilka osób, nie znaczy, że nie powinno to być miejsce estetyczne, przytulne i zapraszające miejsce. W sypialni spędzamy większość doby na relaksie, śnie, zacieśnianiu więzi. Dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o ciepły i przyjemny wystrój, by spędzać ten czas w otoczeniu piękna i dobrych wibracji. Oto dodatki, które sprawią, że Twoja sypialnia będzie Twoim ulubionym miejscem w domu. 

Tekstylia do sypialni – najważniejszy dodatek  

Dodatki, które tworzą najbardziej przytulny klimat to zawsze tekstylia. Wpływają one na wygląd pomieszczenia, ale także na wiele odczuć sensorycznych. Bardzo miło jest stawiać rano bose stopy na miękkim dywanie ze sztucznego futra. Ten akcent będzie przyjemnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Wspaniałą ozdobą sypialni będą także dekoracyjne poduszki. Mogą one być kolorowym akcentem w wystroju, ale także w pełni wtopionym w kolorystykę sypialni elementem. Narzuta oraz koc będą idealnie współgrać z innymi dodatkami na łóżko. Sklepy nie zawsze posiadają w swojej ofercie poszewki i narzuty na łóżko, które pasują do Twojej wymarzonej wizji wystroju. W takiej sytuacji możesz kupić tkaniny, by własnoręcznie uszyć tekstylne dodatki lub zlecić to krawcowi. Piękne wzory materiałów oraz bardzo przyjemne w dotyku faktury tkanin znajdziesz na stronie https://kameleon.pro/

Świece i źródła rozproszonego światła  

Przytulny klimat w dużej mierze tworzy światło. Oświetlenie górne jest dość ostre i niestety nie sprzyja romantycznej atmosferze, ponieważ odbija się ono pod bardzo niekorzystnym kątem. Znacznie lepszym rozwiązaniem do sypialni jest inwestycja w oświetlenie boczne, które rozprasza się w dużo bardziej miękki sposób.

Doskonałym źródłem takiego światła jest podświetlenie ledowe przy meblach. Taśmy ledowe możesz łatwo zamontować samodzielnie nawet, jeśli pierwotny projekt nie zakładał takiej modyfikacji. Świece również dają bardzo przyjemne światło, podkreślają romantyczną atmosferę i tworzą bardzo przytulny, zapraszający klimat. Zapalenie w sypialni świecy, zwłaszcza zapachowej, sprzyja wieczornemu relaksowi. Delikatne światło i intymny klimat to idealne warunki do medytacji czy praktyki jogi przed snem.  

Osobiste pamiątki i zdjęcia  

By wnętrze sypialni było ciepłe, urządzone w przytulny sposób i wywoływało przyjemne wspomnienia, powinny znaleźć się w nim osobiste pamiątki. Gadżety z wakacji, rodzinne zdjęcia, ślubny portret czy zaproszenie na roczek dziecka albo wesele kuzynki – te elementy sprawiają, że sypialnia staje się prawdziwie Twoim miejscem. Takie prywatne przedmioty, które budzą w Tobie przyjemne uczucia i miłe wspomnienia, wypełniają pomieszczenie pozytywną energią i wysokimi wibracjami, przez co miło jest w nim przebywać.

Choć niektórzy mogą powiedzieć, że taka sypialnia jest zagracona, jednak prawda jest taka, że jeśli coś ma dla Ciebie wartość sentymentalną, nie jest to rupieć, a bardzo ważna pamiątka, którą warto wyeksponować jako ozdobę sypialni. 

Urządzanie i dekorowanie sypialni jest sporym wyzwaniem. Dobrze udekorowana sypialnia to taka, która podoba się swoim mieszkańcom. W łóżku i sypialni spędzasz co najmniej połowę doby, a zazwyczaj jeszcze więcej czasu. Dlatego poza najnowszymi trendami kieruj się także swoimi preferencjami. Warto znaleźć skrawek miejsca na osobiste drobiazgi i kupić ozdobne ramki na zdjęcia rodzinne.

Zdj.główne: Devon Janse van Rensburg/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*