Ogrzewanie awaryjne w domu – czy jest potrzebne?

Ogrzewanie awaryjne w domu – czy jest potrzebne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Klimat, w którym żyjemy, sprawia, że trudno wyobrazić sobie domowe wnętrza bez wydajnych i sprawnych systemów grzewczych. To dzięki nim tworzy się optymalne warunki, a także zapewnia komfort cieplny nawet w chłodniejsze dni. Jak najlepiej zadbać o dom i rodzinę? Obok tradycyjnych urządzeń grzewczych, warto pomyśleć o praktycznym ogrzewaniu awaryjnym.

Jakie urządzenia zastosować w roli awaryjnych źródeł ciepła? Czy takie rozwiązanie faktycznie jest potrzebne? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

 

Ogrzewanie awaryjne – co to takiego i kiedy się przydaje?

Utrzymanie w domu odpowiedniej temperatury w sezonie grzewczym wymaga zastosowania właściwych urządzeń – w tym nawet bardziej rozbudowanych instalacji centralnych z grzejnikami ściennymi lub ogrzewania podłogowego. Co jednak zrobić, gdy dochodzi do awarii? Wówczas warto mieć rozwiązanie zapasowe, w postaci ogrzewania awaryjnego. Są to najczęściej produkty wykorzystujące inne źródła zasilania, by w sytuacjach kryzysowych zapewnić ciepło w domowych wnętrzach.

Dotyczy to nie tylko usterki samego urządzenia, ale też braków dostaw mediów od zewnętrznych operatorów (prądu, gazu), czy momentów, gdy szuka się oszczędności, zwłaszcza w obliczu rosnących kosztów ogrzewania elektrycznego i gazowego, z którego korzysta wiele gospodarstw domowych w naszym kraju. Dlatego warto dobrze przemyśleć ogrzewanie awaryjne, by wybrać opcję najlepiej odpowiadającą indywidualnym potrzebom.

 

Różne sposoby na ogrzanie domu – ogrzewanie awaryjne w praktyce

Jakie produkty sprawdzają się optymalnie jako ogrzewanie awaryjne? Jeśli na co dzień wykorzystuje się ogrzewanie węglowe lub gazowe alternatywnym źródłem ciepła może stać się grzejnik elektryczny, również w wersji przenośnej, jak choćby modele od Econovli (https://econovli.pl). Z ich pomocą łatwo i szybko dogrzewa się wnętrza, jeśli inne instalacje chwilowo nie działają.

Co natomiast zrobić, gdy pojawiają się problemy z zasilaniem sterowników i urządzeń elektrycznych? Pewnym rozwiązaniem staje się wówczas agregat prądotwórczy, który utrzyma pracę instalacji grzewczej nawet w razie braku dostaw energii elektrycznej. Innym zapasowym źródłem energii dla pieca c.o. potrafi stać się zasilacz awaryjny UPS – jego przetwornica na co dzień ładuje akumulator, do wykorzystania w czasie braku prądu.

Miłośnicy klasycznych rozwiązań mogą natomiast zdecydować się na efektowny kominek, opalany drewnem lub pelletem. Nie dość, że zapewnia ciepło, to jeszcze buduje nastrojowy klimat w pomieszczeniu. Z pomocą praktycznych wkładów kominkowych z płaszczem wodnym lub systemu DGP da się nawet ogrzać inne wnętrza poza pokojem kominkowym. Zamiast rozbudowanych konstrukcji niektórzy wykorzystują również niezmiernie modne piecyki kominkowe typu koza – nie zajmują dużo cennego miejsca, a także są znacznie prostsze w montażu.

 

Bezpieczny i funkcjonalny dom – skuteczne systemy grzewcze do każdego wnętrza

Przezorny właściciel domu lub mieszkania powinien być przygotowany na każdą okoliczność. Choć zazwyczaj awarie urządzeń grzewczych nie zdarzają się codziennie, warto zapewnić sobie alternatywne źródła ciepła, by w razie sytuacji kryzysowych szybko i skutecznie poprawić warunki we wnętrzach – dla siebie i wszystkich domowników.

Zdjęcie: Materiał klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*