Teren wokół domu — jak go urozmaicić?

Teren wokół domu — jak go urozmaicić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Teren wokół domu to jego prawdziwa wizytówka — w końcu to właśnie tę przestrzeń wszyscy widzą jako pierwszą. Warto więc zadbać o to, aby aranżacja tego obszaru była ciekawa i estetyczna. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów na urozmaicenie terenu wokół domu.

Postaw na roślinność

Jeśli chcesz, aby przestrzeń wokół Twojego domu prezentowała się pięknie i ciekawie, koniecznie zadbaj o bujną roślinność. W końcu co piękniej podkreśli charakter ogrodu i wejścia do domu niż kwiaty, drzewa i krzewy? Jakie rośliny powinny pojawić się na Twojej posesji?

Aranżując przestrzeń przed domem, warto przede wszystkim uwzględnić drzewa liściaste i małe iglaki. Jeśli szukasz drzew, które będą doskonale prezentować się przed wejściem do domu, a jednocześnie nie osiągną olbrzymich rozmiarów, to koniecznie wybierz rośliny takie jak judaszowiec kanadyjski, sumak octowiec, klon zwyczajny, katalpa zwyczajna, a także różne odmiany ozdobnych jabłoni, wiśni i magnolii. Dobrym wyborem będą także byliny o ozdobnych kwiatach. 

Oświetl swój dom

Świetnym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni wokół domu jest ciekawe oświetlenie. Dzięki niemu Twój dom będzie błyszczał — dosłownie i w przenośni! Jakie jednak światełka wybrać?

Doskonałą propozycją będą piękne i eleganckie girlandy ogrodowe. Te światełka ledowe będą wyglądały cudownie przede wszystkim zawieszone na drzewach lub pomiędzy drzewami. Świetnie sprawdzą się również w roli dekoracji świątecznej.

Inną propozycją są ogrodowe solary. Możesz wybrać zarówno małe światełka, które będą uroczym dodatkiem, jak i te nieco większe, które mocniej oświetlą przestrzeń wokół Twojego domu. Możesz mieć jednak pewność, że oba te rozwiązania będą prezentować się bardzo efektownie!

Dekoracyjna ścieżka

Aby urozmaicić nieco przestrzeń przed domem, warto zdecydować się też na dekoracyjną ścieżkę. Możesz na przykład zaprojektować ciekawe wejście do domu lub ułożyć ścieżkę pomiędzy roślinami. A czego będziesz potrzebować do zaaranżowania takiej ścieżki? Przyda się przede wszystkim wybrana przez Ciebie kostka brukowa oraz profesjonalna fuga do kostki brukowej.

Ciekawym uzupełnieniem takiej ścieżki będą także kamienie ogrodowe Poznań jest miastem, w którym znajdziesz wiele sklepów oferujących piękne rozwiązania dla Twojego ogrodu i nie tylko. Pamiętaj, że ogranicza Cię wyłącznie Twoja kreatywność! 

Fot.: Matheus Bertelli/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*