Ukryty okap – nowoczesne urządzenia, których nie widać

Ukryty okap – nowoczesne urządzenia, których nie widać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowym zadaniem okapu kuchennego jest skutecznie oczyszczanie powietrza z zapachów i wszelkich zanieczyszczeń powstałych podczas gotowania. Powinien się znaleźć w każdym domu. 

Obecnie nasz okap wcale nie musi być duży, głośny i pozostawiony na widoku, zajmując pół kuchni, ponieważ producenci oferują szereg różnych rodzajów tego sprzętu, które idealnie wpasują się w wystrój naszej kuchni.

Okap ukryty w szafce

W Polsce są niezwykle popularne od wielu lat, a to dlatego, że są dyskretne i niewielkie. Nie da się ukryć, że przy tym są niezwykle skuteczne. Schowane w szafce nie rzucają się w oczy, dzięki czemu łatwiej jest wprowadzić do kuchni nowoczesny styl. Idealne sprawdzą się szczególnie w małych kuchniach, pozwalając na zaoszczędzenie miejsca. W większych będą stanowić piękny element wyposażenia.

Montaż takiego okapu jest niezwykle prosty, wystarczy w wybranej szafce (nad płytą grzewczą) przygotować od spodu miejsce na otwór. Urządzenie schowamy do środka, wystawać będzie jedynie niewielka jego część. Taki okap podszafkowy może wystąpić w formie wkładu do zabudowy lub okapu teleskopowego.

>> Zobacz też: Kuchnia w stylu shaker – zobacz, jak ją urządzić!

Okap typu szufladowego (teleskopowy)

Podczas pracy tego urządzenia wysuwa się przedni panel. Okap zasysa jednak powietrze tylko tą częścią, która jest zabudowana w szafce. Gdy go nie potrzebujemy, jest usuwany z pola naszego widzenia. To idealny sposób na skuteczne działanie przy jednoczesnym zaoszczędzeniu miejsca, gdy urządzenie nie będzie nam potrzebne.

Okap blatowy

Montowany jest w blacie kuchennym lub nad nim. Niektóre instaluje się tam na stałe, inne wysuwają się z niego na czas pracy. Mogą być zintegrowane z płytą grzewczą. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj okapów jest bardzo skuteczny, pochłania opary z prędkością do 4 m/s. To wspaniały element naszej kuchni, podkreślający jej nowoczesny wygląd.

Technologia Eolo E.ion

Od kilku lat dostępna jest technologia Kontrolowanej Jonizacji Biopolarnej tzw. E.Ion System. Jest wykorzystywany w okapach kuchennych i pozwala na wytworzenie jonów, które eliminują zanieczyszczenia i oczyszczają powietrze poprzez przywrócenie w pomieszczeniu równowagi jonowej. Nie wymagają podłączenia do instalacji, dlatego mogą być montowane w dowolnym miejscu, co gwarantuje nam dużą swobodę. Sprzęt ten wiąże się z ceną rzędu około 10 000 zł.

Okap jak lampa

Jeżeli planujemy stworzenie wyspy kuchennej, taka lampa będzie idealnym rozwiązaniem. Niewątpliwie bardzo dekoracyjny, wykończony szkłem, do tego posiada własne źródło światła (najczęściej diody LED), a więc łączy w sobie dwie funkcje. Dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jego obecność gwarantuje nowoczesny wygląd całej kuchni.

Okapy wyspowe

Niektóre z nich mogą być zaawansowanymi technologicznie małymi dziełami sztuki. Wykonane z różnych tworzyw, także ceramiki i szkła, również na specjalne zamówienie klienta przez najlepszych rzemieślników. Prócz funkcji światła LED, mogą być sterowane za pomocą bezprzewodowego pilota. Producenci wręcz prześcigają się w designerskich formach, tworząc niepowtarzalne konstrukcje. Niestety, są one zwykle stosunkowo drogie.

Wspaniałe rozwiązanie, wspaniały design

Do wyboru mamy wiele modeli okapów: podszafkowe, teleskopowe, wyspowe czy sufitowe, wszystko zależy od naszych potrzeb i efektu, który chcielibyśmy w swojej kuchni uzyskać. Najważniejsze, że okap nie musi już nam zawadzać ani straszyć swoim wyglądem. Można go łatwo schować z widoku w designerskiej lampie lub szafce, co pozytywnie zaważy również na atrakcyjności naszego wnętrza.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*