Oświetlenie na balkonie – co wybrać i o czym warto pamiętać?

Oświetlenie na balkonie – co wybrać i o czym warto pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oświetlenie zastosowane na balkonie pozwala stworzyć przyjemną atmosferę. Dzięki właściwie dobranym lampom tworzymy tu miejsce do odpoczynku, relaksu, ale i wieczornego czytania książki. Jak jednak dobrać oświetlenie do przestrzeni zewnętrznej? O czym warto pamiętać? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania i zwracamy uwagę na kilka praktycznych wskazówek.

Oświetlenie zewnętrzne – odporne na warunki atmosferyczne

Lampy stosowane na balkonie muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wybieramy zatem oświetlenie z kategorii lamp zewnętrznych, które można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/. Chodzi o to, aby lampy spełniały należycie swoje funkcje przy wysokiej czy niskiej temperaturze, podczas opadów, dużej wilgotności powietrza, a także wtedy, gdy silny wiatr nawiewa rozmaite zanieczyszczenia.

Właściwa konstrukcja, która jest odporna na czynniki zewnętrzne, przetrwa wiele sezonów i nie uraczy nas uszkodzeniami, które znacząco naruszą jej estetykę. Chodzi przecież nie tylko o to, by oświetlić balkon, ale i nadać mu odpowiedniego klimatu, stąd wygląd lamp ma kolosalne znaczenie.

Dostępność instalacji elektrycznej

Wiemy już, gdzie szukać lamp na balkon. O czym jeszcze musimy pamiętać? Zwróćmy uwagę, czy mamy możliwość podłączenia oświetlenia do instalacji elektrycznej. Czy nie trzeba przeprowadzić jakichś modyfikacji, założyć dodatkowych gniazdek bądź innych elementów wchodzących w skład całej instalacji. Do tego należy pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich części instalacji, które znajdą się na balkonie, czyli na zewnątrz. Będą one bowiem narażone na działanie czynników zewnętrznych, tak jak zainstalowane lampy.

Kinkiet, lampa wisząca, a może plafon?

Wśród oświetlenia zewnętrznego znajdziemy plafony, lampy wiszące i kinkiety. Każda z tych konstrukcji może być zastosowana na balkonie. Chodzi o to, aby liczbę punktów świetlnych, rozmiary i typ lamp, a także sposób oświetlenia balkonu dopasować zarówno do jego powierzchni, jak i stylu. Nie warto iść w kierunku stosowania dużej liczby lamp, bo trudno będzie o odpowiedni nastrój, rachunki za prąd wzrosną, a przestrzeń ta wcale nie stanie się bardziej funkcjonalna.

Lampy solarne – praktyczne i minimalistyczne

Do praktycznych i minimalistycznych produktów, które doskonale sprawdzają się na balkonie należą lampy solarne. Tutaj wybór jest ogromny, a niepodważalny atut to ekologiczność i oszczędność. Lampy te bowiem nie potrzebują podłączenia do prądu, ładują się za dnia, dzięki dostępności światła słonecznego. Ciekawie wyglądają, dają pożądane światło, a także dekorują balkonową przestrzeń.

Girlandy świetlne i lampki cotton balls

Wśród ciekawych propozycji znajdziemy także girlandy świetlne i lampki cotton balls. Oferują one różne kształty, rozmiary i kolory, dlatego są niezwykle ozdobne. Wymagają podłączenia do źródła prądu, ale i mogą działać na baterie, poza tym LED-owe źródła światła nie są kosztowne w eksploatacji.

Znajdźmy oświetlenie na balkon, które sprawi, że stworzymy tu prawdziwą przestrzeń wypoczynkową!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*