Powstaje najwyższy budynek w Polsce i Europie

Powstaje najwyższy budynek w Polsce i Europie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Już niedługo na ulicy Chmielnej w warszawskim kompleksie biurowo-usługowym Varso Place powstanie najwyższy budynek Polski i Europy! Prace mają się zakończyć w bieżącym roku.

Drapacze chmur stały się nieodłącznym elementem krajobrazów wielkich miast. Oznaczają miejsca biznesowych centrów świata. Dotychczas najwyższym budynkiem Polski był Pałac Kultury i Nauki, posiadający 42 kondygnacje. Obecnie powstaje Varso Tower, który ma sięgnąć o 11 pięter wyżej.

Kompleks Varso Place

Norman Foster i HRA Architekci zaprojektowali trzeci z kompleksu Varso wieżowiec, który będzie miał aż 53 kondygnacje. Istniejące już, Varso 1 i Varso 2 mają ich odpowiednio 19 i 21. Zrewitalizowano także przestrzeń otaczającą cały kompleks – na ulicy Chmielnej pojawiło się już prawie 80 nowych drzew. 

Budowę Varso Tower rozpoczęto w 2016 roku, jej zakończenie wyznaczone jest na rok 2021. Poza obszerną powierzchnią biurową budynek oferować będzie usługi gastronomiczne i hotelowe. Dwa tarasy widokowe, umieszczone na 49 i 53 pietrze mają umożliwić podziwianie całej Warszwy i okolic. 

Źródło: Propertydesign.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*