Stalowy czy granitowy – jaki zlewozmywak wybrać?

Stalowy czy granitowy – jaki zlewozmywak wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jaki jednak zlewozmywak wybrać, aby był praktyczny i estetyczny? Poznaj zalety zlewozmywaków stalowych i granitowych oraz wybierz idealny zlew dla Twojej kuchni.

Zlewozmywaki stalowe

Zlewozmywaki wykonane ze stali bez wątpienia cieszą się największą popularnością. Najczęściej spotykane są przede wszystkim zlewy emaliowane. Czy warto się na nie zdecydować? Mimo że to prawdziwa klasyka, jeśli chodzi o wyposażenie kuchni, to taki zlew ma równie dużo zalet, co wad. Największą zaletą zlewu stalowego pokrytego warstwą emalii jest jego niska cena i łatwość w utrzymaniu czystości. Ponadto nie pojawiają się na nim zacieki. Należy jednak pamiętać, że tego typu zlewy bardzo łatwo się ścierają i powstają na nich nieestetyczne odpryski. 

Inną, nieco nowszą i bardziej praktyczną, propozycją są zlewy stalowe chromoniklowane. Możesz zdecydować się na zlew ze stali szlachetnej wykończonej na gładko lub matowo. Jest to dobry wybór, ponieważ dzięki domieszce chromu i niklu skutecznie odpierają ataki rdzy. Są także bardziej odporne na ścieranie i odpryski. Niestety mają one tendencję do zacieków, dlatego też wymagają częstego mycia.

Jeśli szukasz idealnego zlewu stalowego do swojej nowej kuchni, to koniecznie zajrzyj na stronę https://granitan.pl/zlewozmywaki-stalowe/jednokomorowe-zlewozmywaki-stalowe/

Zlewozmywaki granitowe

Bardzo interesującą propozycją są również zlewozmywaki granitowe. Taki sprzęt wykonany z kamienia naturalnego będzie genialnie prezentował się w dużej, nowoczesnej kuchni. Ponadto jest to także najlepszy wybór pod względem trwałości. Zlewy te są bowiem bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, odpryski oraz ścieranie. Dodatkowo dość łatwo utrzymać go w czystości, ponieważ wystarczy przetrzeć go na sucho po każdym użyciu. Czy rzeczywiście ma on same zalety? Zlewozmywak wykonany z granitu jest bliski ideałowi, jednak jego sporym minusem może okazać się wysoka cena. Należy jednak pamiętać, ze tego typu zlew, to prawdziwa inwestycja na lata. Kolejnym minusem może okazać się również jego masa. Zlewy wykonane z kamienia się dość ciężkie, dlatego też potrzebuje on solidnej zabudowy, które będzie w stanie go udźwignąć.

Fot.: Miriam Alonso/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*