Jak wykorzystać meble do maksymalnego zagospodarowania przestrzeni

Jak wykorzystać meble do maksymalnego zagospodarowania przestrzeni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niewielka przestrzeń mieszkania wymaga kreatywnego podejścia w jego urządzaniu. Wiele osób szuka rozwiązań, które pozwoliłyby pomieścić wszystkie niezbędne zestawy mebli. O jakich sposobach mowa? Sprawdźmy to!

Mały metraż, duży problem. Właścicielom mniejszych lokali mieszkalnych szczególnie zależy na tym, by w pełni wykorzystać każdy skrawek przestrzeni. Istnieje kilka kreatywnych patentów przybliżających ich do efektywnego zagospodarowania miejsca. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich. Miłej lektury!

Funkcjonalne meble na start 

W przypadku ograniczonej przestrzeni, dobrą inwestycją są meble, które spełnią wiele funkcji, jak na przykład sofa z wbudowanym łóżkiem, narożniki czy stół kawowy z dodatkowymi schowkami. Aby zachować ład i porządek w łazience, warto rozważyć montaż dodatkowych półek. Sypialnię warto wyposażyć w fotele uszaki bądź krzesła, jednak pamiętaj przy tym o złotej zasadzie – “im mniej, tym lepiej”

Potencjał przestrzeni wertykalnej 

Zamiast składować przedmioty na podłodze, pomyśl o wykorzystaniu przestrzeni wertykalnej. Strzałem w dziesiątkę może okazać się instalacja półek na ścianach, celem przechowywania książek, dekoracji bądź innych rzeczy. Śmiało skorzystaj z potencjału wiszących organizatorów, aby przechowywać drobne akcesoria. 

Wnęki i zakamarki 

Zagospodaruj miejsca, które często są pomijane, takie jak wnęki, zakamarki czy poddasze. Umieść tam półki, szafki, a nawet biurko, jeżeli przestrzeń jest na tyle duża, by móc uczynić z niej przestrzeń do pracy bądź wypoczynku. 

Meble modułowe – czy warto? 

Czym są meble modułowe i jakie znaczenie mają dla aranżowanego mieszkania? Przede wszystkim składają się z oddzielnych elementów, które można zestawiać ze sobą oraz dostosowywać w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Co więcej, każdy moduł stanowi samodzielny komponent, używany jako indywidualny mebel bądź łączony z innymi modułami, w ten sposób tworzący różne konfiguracje i układy. 

 

To zestawy, które są praktyczne w przypadku przeprowadzek, ze względu na łatwy ich montaż i demontaż. Nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, a ich swobodne rozmieszczanie gwarantuje duże pole do popisu. 

Magia luster

Duże lustro na ścianie sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i bardziej przestronna. To świetny trik optyczny, który pomaga w wizualnym powiększeniu pomieszczenia. Szeroki wybór ram i kształtów zwierciadła czyni z niego również modną dekorację. 

Minimalizm na topie 

Zachowanie porządku to klucz do sukcesu w aranżacji nowoczesnego salonu, łazienki czy sypialni. Wybieraj tylko te meble, które są niezbędne do codziennego użytkowania i nie zagracają przestrzeni mieszkania. Pozostałe rzeczy schowaj do szuflad, organizerów i pojemników. Dużym ułatwieniem jest cykliczna segregacja zakupionych wcześniej dodatków, kosmetyków czy ubrań. 

Każda przestrzeń jest inna, dlatego zakup mebli dostosuj do swojego gustu, preferencji i potrzeb. Urządź tak wnętrze, by móc czerpać z niego, jak najwięcej korzyści, zarówno wypoczynkowych, jak i praktycznych w życiu codziennym. 

Fot.: Max Rahubovskiy/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*