Styl nowojorski w kuchni

Styl nowojorski w kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne kuchnie obecnie bardzo przypominają styl nowojorski. Polacy bardzo polubili jasne fronty mebli kuchennych oraz przestronne wyspy. Pokażemy, jak w prosty sposób zrobić kuchnię w stylu nowojorskim.

Wyspa ze zlewem

Kuchnie projektowane w Ameryce bardzo często posiadają dużą wyspę na środku. Sprawia ona, że zyskujemy dodatkowy blat. Wyspa jest integralną częścią kuchni. Dodatkowo wiele osób montuje w niej zlew. Dzięki temu zyskują więcej blatu pod szafkami. To dobre rozwiązanie, ponieważ po obu stronach zlewu jest miejsce, by móc położyć garnek, w którym będziemy gotować warzywa czy mięso, a jednocześnie możemy zmieścić deskę do krojenia i inne ważne dla nas przybory kuchenne.

Wyspy w kuchniach amerykańskich mają jeszcze inne przeznaczenie – zastępują stół kuchenny, dlatego często  dostawiane są do nich  wysokie taborety. Dzięki takiemu połączeniu możemy w jednym miejscu przygotowywać posiłek i go spożywać. Duża wyspa na środku kuchni na pewno doda nam cennej przestrzeni w postaci blatu.

Pod zlewem znajduje się często kosz na odpadki oraz specjalne urządzenie do mielenia resztek. To ekologiczne i bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wyspa  służy również do przechowywania. Pod blatem montowane są bardzo poręczne półki, które mogą być miejscem na dekoracyjne szkło, w tym również kieliszki. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczanie pod nim półek, na których może leżakować wino. Połączenie wyspy z barkiem jest praktyczne, a przy okazji sprawia, że wyspa ma charakter dekoracyjny. Przeszklone fronty z prezentującym się za nim winem czy też innym alkoholem na pewno zrobią dobre wrażenie, zwłaszcza jeśli barek będzie dodatkowo oświetlony.

Nad wyspą prezentuje się wspaniale bardzo elegancki i dekoracyjny wyciąg kominowy bądź pochłaniacz, jeśli zdecydujemy się na umieszczenie na niej nie tylko zlewu, ale również płyty indukcyjnej. 

Spiżarnia

W kuchni w stylu nowojorskim nie można zapomnieć o spiżarni. Najczęściej jest nią wysoki słupek bądź specjalna szafka z wyciąganymi półkami. Można w niej przechowywać zarówno kasze jak również ryż czy przetwory. W większej kuchni spiżarnia jest osobnym, zabudowanym pomieszczeniem z półkami oraz punktowym oświetleniem.

Jeśli nie mamy tyle miejsca do zagospodarowania, możemy kupić wysuwane szafki typu cargo. Posiadają one półki z regulowaną wysokością. Dzięki temu możemy bez problemu zmieścić zarówno wyższe, jak i niższe słoiki, opakowania z przyprawami czy produktami spożywczymi. Są one wąskie, dzięki czemu zmieścimy pomiędzy lodówką a szufladami. Spiżarnia pomoże nam na lepsze poukładanie naszych zapasów. 

Otwarte półki

We współczesnych kuchniach wraca się do otwartych półek. Są one świetnym miejscem na przechowywanie bardziej eleganckich i wartych pokazania talerzy, czy też wazonów. Można na nie odłożyć również nieużywany na co dzień sprzęt kuchenny. Dają również cenne miejsce na ciekawe dekoracje. W pomieszczeniach w stylu nowojorskim nie zawsze liczy się minimalizm. Projektanci nie zapominają o delikatnych dekoracjach, które wspaniale dopełniają przestrzeń. Idealnie sprawdzą się doniczki z ziołami, a także dekoracyjne szkło czy porcelana. 

Chowane kontakty

Nowoczesne kuchnie nowojorskie posiadają elegancko wyglądające chowane kontakty. Dzięki temu przestrzeń wydaje się bardziej sterylna i elegancka. Chowane panele z kontaktami znajdują się również pod blatem. Za pomocą jednego przycisku wysuwamy je do góry, by móc z nich skorzystać. To również ułatwia nam umycie powierzchni w kuchni. 

Romantyczne i przytulne akcenty

Mimo swojej prostoty, styl nowojorski w kuchni nie zapomina o umieszczeniu w niej bardzo przytulnych dodatków. Mile widziane są rolety rzymskie w oknach czy też dostawione do wyspy siedziska z wygodnymi poduszkami. Kuchnia otwarta na jadalnię bądź salon ma być jego przedłużeniem, stąd dobór takich dodatków. Wielu projektantów decyduje się również na takie elementy dekoracyjne jak np. chodniki. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*