Zestawy prysznicowe z deszczownicą – jak wybrać odpowiedni model?

Zestawy prysznicowe z deszczownicą – jak wybrać odpowiedni model?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Marzysz o poczuciu relaksu i odprężenia podczas codziennych kąpieli? W takim razie zestawy prysznicowe z deszczownicą są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Taki produkt pozwala na doświadczenie przyjemnej kąpieli w atmosferze SPA bez wychodzenia z domu.

Rodzaje zestawów prysznicowych z deszczownicą

Istnieją dwa rodzaje zestawów prysznicowych z deszczownicą – natynkowe i podtynkowe. Natynkowe te, które są montowane na ścianie, a podtynkowe – w ścianie. Oba rodzaje zestawów prysznicowych z deszczownicą mają swoje wady i zalety, dlatego warto zastanowić się, jaki rodzaj będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb.

Zalety natynkowych zestawów to przede wszystkim łatwy montaż, co oznacza, że można je zamontować w każdym miejscu. Są też tańsze niż zestawy podtynkowe. Wadą takiego wariantu jest jednak brak możliwości regulacji wysokości deszczownicy oraz trudniejsza do czyszczenia konstrukcja. Niemniej jednak, ich popularność nadal jest duża. Jednym z najczęściej kupowanych produktów tego rodzaju jest zestaw prysznicowy Rain Keria AREX.2081CR Excellent.

Zalety podtynkowych zestawów prysznicowych z deszczownicą to przede wszystkim estetyka i możliwość regulacji jej wysokości. Konstrukcja zestawu jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, ponieważ deszczownica jest umieszczona bezpośrednio w ścianie. Wadą takiego zestawu jest natomiast trudniejszy montaż i wyższa cena.

Porady dotyczące wyboru odpowiedniego zestawu prysznicowego z deszczownicą

Przed zakupem zestawu prysznicowego z deszczownicą należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest wielkość deszczownicy – im większa, tym bardziej komfortowa będzie kąpiel. Warto jednak pamiętać, że wtedy wymaga ona większej ilości wody.

Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, jest rodzaj dyszy deszczownicy. Wyróżnia się dwa rodzaje dysz – stałe oraz regulowane. Dysze stałe mają jeden ustawiony kąt strumienia wody, podczas gdy dysze regulowane pozwalają na jego zmianę.

Wiele osób zwraca także uwagę na kształt deszczownicy. Na rynku dostępne są deszczownice okrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz o innych kształtach. Forma deszczownicy zależy od naszych preferencji estetycznych oraz stylu łazienki. Obecnie niezwykle modne są kwadratowe wersje, jak np. kolumna natryskowa 98000WC/CZAR Czarny Mat Demm Rubinetteria.

Innym istotnym aspektem jest materiał z jakiego wykonana jest deszczownica. Najlepsze jakościowo są produkty wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ są trwałe i odporne na korozję.

Przy wyborze zestawu prysznicowego z deszczownicą warto również zwrócić uwagę na ilość funkcji. Niektóre deszczownice posiadają dodatkowe opcje, takie jak masaż, regulacja temperatury wody czy oświetlenie LED. Warto jednak pamiętać, że im więcej funkcji, tym wyższa cena zestawu.

Zestawy prysznicowe z deszczownicą to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie relaksujące kąpiele w atmosferze SPA. Przy wyborze odpowiedniego wariantu warto zwrócić uwagę na czynniki takie jak: rodzaj zestawu, wielkość deszczownicy czy materiał, z jakiego wykonana jest deszczownica.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*