5 rzeczy, w które warto wyposażyć taras i ogród

5 rzeczy, w które warto wyposażyć taras i ogród
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie tarasu to jeden z największych plusów i przywilejów mieszkania w domu jednorodzinnym. Taras to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi oraz samotnie. Wyposażenie tarasu i ogrodu mają ogromny wpływ na sposób spędzania w nim wolnego czasu. Przedstawiamy 5 sprzętów, które warto mieć w ogrodzie. 

Palenisko  

Kiełbasa pieczona w ognisku smakuje zupełnie inaczej niż ta z grilla. Zupełnie inaczej płynie też czas podczas palenia ognia w palenisku. Grill ma całkowicie inny klimat, dlatego niektóre osoby zdecydowanie bardziej lubią wieczory spędzać z gitarą przy ognisku. Miejsce do palenia ognia w ogrodzie jest ogromną atrakcją i świetnym punktem głównym wielu spotkań. Od wiosny do jesieni bez problemu można organizować spotkania towarzyskie przy ognisku, które wymagają mało przygotowania i zaangażowania ze strony gospodarzy. Paleniska ogrodowe są wspaniałym rozwiązaniem na większych działkach, na których można w bezpieczny sposób rozpalić otwarty ogień. 

Ogrzewacze na taras   

Spędzanie wieczorów na tarasie jest niezwykle przyjemne i sprawia dużo radości, jednak pod koniec lata i wczesną jesienią wieczory i noce bywają dość chłodne, co odbiera radość z tej formy spędzania czasu. Ogrzewacze gazowe na taras to świetny sposób na takie właśnie wieczory. Opalane gazem, niewielkie kominki są nie tylko bardzo praktyczne i umilają przebywanie na dworze w chłodne dni, lecz także są wspaniałą ozdobą na tarasie. Takie ogrzewacze tworzą na tarasie magiczną atmosferę i sprawiają, że można spędzić na nim całą noc. Można kupić je na przykład w sklepie internetowym Hitze.  

Skrzynki z roślinami  

Nie każdy może pozwolić sobie na wydzielenie osobnej części ogrodu na warzywnik. Na małych działkach trudno jest znaleźć miejsce na część rekreacyjną i uprawną. Skrzynki na lekkim podwyższeniu to fantastyczny sposób na to, by cieszyć się własnymi plonami nawet, jeśli masz naprawdę mały ogródek. W skrzynkach można uprawiać zioła, truskawki i poziomki, pomidory, sałatę i wiele innych pysznych warzyw i owoców.   

Żagle przeciwsłoneczne  

Nie każdy taras ma zadaszenie, jednak można je zapewnić w bardzo łatwy, a przy okazji naprawdę efektowny sposób. Żagle przeciwsłoneczne to niezwykle modny sposób na zadaszenie tarasu. Zapewniają one dużo cienia i pozwalają na stopniowanie zacienienia przestrzeni. Dzięki temu możesz na dużym tarasie wydzielić część słoneczną i cienistą. Jest to bardzo praktyczne i oryginalnie wyglądające rozwiązanie.   

Zestaw mebli ogrodowych  

To punkt dość oczywisty – w końcu bez zestawu wypoczynkowego, taras na nic się nie zda. Warto jednak wiedzieć, według jakich kryteriów wybierać meble ogrodowe. Drewno wygląda zdecydowanie najbardziej estetycznie, zwłaszcza na drewnianym tarasie. Nie jest jednak najbardziej praktyczne, ponieważ pod wpływem wilgoci i temperatury szybko się psują. Plastik jest wytrzymały i odporny na większość czynników atmosferycznych, jego plusem jest także niska cena. Nie wygląda jednak ładnie i często psuje wystrój ogrodu. Technorattan jest obecnie jedną z najlepszych opcji. Jest też bardzo łatwo dostępny i chętnie wybierany. Łączy w sobie estetykę i praktyczną wytrzymałość. Meble technorattanowe są też wygodne i bardzo odporne na trudne warunki.   

Fot.: Marianne/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*